banner250

banner246

Prof. Dr. Erbaş, "Şu bir gerçektir ki, her zaman birbirimizin derdiyle dertlendik"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanı Hafız Şakir Efendi Fetahu’yu ve beraberindeki heyeti kabulünde, "Şu bir gerçektir ki, her zaman birbirimizin derdiyle dertlendik." dedi.

Dini Haberler 23.02.2021, 15:52
Prof. Dr. Erbaş, "Şu bir gerçektir ki, her zaman birbirimizin derdiyle dertlendik"

Kasım ayında Kuzey Makedonya Cumhuriyeti İslam Dini Birliği Başkanlığı görevine seçilen Fetahu’yu tebrik eden Başkan Erbaş, “Kuzey Makedonya İslam Dini Birliği Başkanlığınıza seçilmiş olmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Bu yeni görevinizin hem Kuzey Makedonya Müslümanları için hem hepimiz için hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Kuzey Makedonya ile kuvvetli bağların bulunduğuna dikkat çeken Başkan Erbaş, “Biz biliyoruz ki, Kuzey Makedonya, asırlar boyunca aynı tarih, aynı kültür ve aynı medeniyet ikliminde barış içerisinde birlikte yaşadığımız ve halen de birlikte barış içerisinde yaşamaya devam ettiğimiz ve bunun çok güzel örneklerini sergilediğimiz nadir ülkelerden birisidir. Şu bir gerçektir ki, her zaman birbirimizin derdiyle dertlendik.” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak birçok ortak projeye imza attıklarına işaret eden Başkan Erbaş, şunları söyledi:

“Başkanlığımız ve İslam Birliği Başkanlığı arasında öteden beri var olan dostane ilişki ve iş birliği çerçevesinde bugüne kadar birçok hizmet ve proje gerçekleştirildi ve halen de gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. İnşallah bundan sonra da birlikte güzel işler yapmaya devam ederiz.”

Kuzey Makedonya İslam Birliği Başkanı Hafız Şakir Efendi Fetahu ise, Başkan Erbaş’a kabulünden dolayı teşekkür etti.

Kendilerini Türkiye’nin kardeşi olarak gördüklerini ifade eden Fetahu, tarihten gelen birlikteliğin gelecekte de devam edeceğini söyledi.

Fetahu, Diyanet İşleri Başkanlığının çalışmalarını kendilerine örnek aldıklarını belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye’nin, sadece Balkanlar için değil, tüm dünyadaki Müslümanlar için önemli olduğunu kaydetti.

Kabulde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç Dr. Selim Argun ile Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da hazır bulundu.

banner242
Yorumlar (2)
Semra türkay 4 ay önce
Mazlumlara kol kanat geren diyanet isleri ve diyanet isleri başkanımız Ali Erbasa tesekkurler
Semra türkay 4 ay önce
Mazlumlara kol kanat geren diyanet isleri ve diyanet isleri başkanımız Ali Erbasa tesekkurler
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?