banner203

banner213

Prof. Dr. Erbaş: Mutlu ve kederli tüm anlarında milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye yaptığı ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Mutlu ve kederli tüm anlarında milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Dini Haberler 26.08.2020, 16:53
Prof. Dr. Erbaş: Mutlu ve kederli tüm anlarında milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Diyanet İşleri Başkanlığının ve tüm din görevlilerinin cami içinde olduğu gibi cami dışında da önemli görevler icra ettiğini dile getirerek bu durumun Milli Mücadele’den beri devam ettiğini vurguladı.

“Mutlu ve kederli tüm anlarında milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

Erbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bizlerin cami içerisinde olduğu gibi cami dışında da görevleri vardır. Her bir hocamız aynı zamanda yaşadığı mahallenin, ilçenin, şehrin hocası, manevî rehberidir. Millî mücadeleden günümüze bu hep böyle olmuştur. Bizler , ‘hayırda yarışın’ emri ilahisini ilke edinen, kahramanlığın ölçüsünü ‘başkalarının iyiliği için çalışmak’ olarak belirleyen bir inancın mensuplarıyız. Geçmişte olduğu gibi bugün de mutlu ve kederli tüm anlarında milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner214
Yorumlar (0)