banner250

banner246

Oktay: Yapılan provakasyonun adaletten kaçışı yoktur

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İzmir'de merkezi ezan sistemlerine düzenlenen sobataj hakkında paylaştığı mesajda, "Yapılan provokasyonun adaletten kaçışı yoktur." dedi.

Dini Haberler 22.05.2020, 19:27
Oktay: Yapılan provakasyonun adaletten kaçışı yoktur

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Minarelerimizden yükselen ezan sesini sabote etmeye çalışmak ancak aklıselimi yitiren bir zihniyetin ürünü olabilir." ifadesini kullandı. 

Oktay, İzmir Müftülüğünün merkezi ses sistemi frekansına girilerek kentteki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına Twitter hesabından tepki gösterdi.

Ezan-ı şerifin yüzyıllardır bu topraklarda imana ve ibadete olduğu kadar birlik ve beraberliğe de çağrı olarak semalarda yankılandığını vurgulayan Oktay, "Ezan-ı şerif yüzyıllardır bu topraklarda imana ve ibadete olduğu kadar birlik ve beraberliğe de çağrı olarak semalarda yankılanır. Minarelerimizden yükselen ezan sesini sabote etmeye çalışmak ancak aklı selimi yitiren bir zihniyetin ürünü olabilir. Halkımızın en kutsal değerlerini hedef alan, toplumun sinir uçlarıyla oynayanlar hiç kuşku yok ki hain emellere hizmet eden bir takım kirli odaklardır. Vatandaşlarımız müsterih olsun; yapılan provakasyonun adaletten kaçışı yoktur." ifadesine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Necati Duran 1 yıl önce
Ezan cami bunlar kırmızı cizgimiz dir bu konuda musamahamiz kesinlikle olamaz
Uğur Uras 1 yıl önce
İslam düşmanlığı yapan dahili ve harici hasta zihniyet e sahip olanları lanetliyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?