banner203

banner250

MÜSDAV Diyanet personeline yönelik yabancı dil kursları düzenleyecek

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) bünyesinde faaliyet yürüten “Müsdav Akademi”, Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin yurt dışı belge sınavlarında başarılı olabilmeleri ve yabancı dil yeterliklerinin artırılması amacıyla yabancı dil eğitimi seferberliği başlattı.

Dini Haberler 02.12.2020, 10:29
MÜSDAV Diyanet personeline yönelik yabancı dil kursları düzenleyecek

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) bünyesinde faaliyet yürüten “Müsdav Akademi” kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin yurt dışı belge sınavlarında başarılı olabilmeleri ve yabancı dil yeterliklerinin artırılması amacıyla yabancı dil eğitimi seferberliği başlatıldı.

MÜSDAV ile Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen program kapsamında, Diyanet personelinin yurt dışı belge sınavlarında daha iyi sonuçlar almaları ve yabancı dil yeterliklerinin artırılmasına yönelik özel dil eğitimi seçenekleri oluşturuldu.

Dersler çevrimiçi yapılacak

Küresel bir salgına dönüşen COVİD-19 nedeniyle, okulların ve dersliklerin kullanılamaz hale gelmesi, çevrimiçi eğitim seçeneklerini bir çıkış yolu haline getirdi. Müsdav Akademi kapsamındaki dil eğitimi programları da çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleştirilecek şekilde planlandı. Böylelikle ülkemizin her yerinde ve yurt dışında görev yapan personelin eğitim imkânlarından yararlanmasına olanak sağlandı.

“Kurumsal yapısı oturmuş eğitim müesseseleriyle anlaşmalar yapıldı”

Dil programlarının uygulanmasında niteliğin ve kalitenin sağlanması, aynı zamanda belge sınavlarında daha verimli sonuçlar elde edilmesi amacıyla bazı üniversiteleri ve eğitim kurumlarıyla anlaşmalar yapıldığı belirtildi. “Müsdav Akademi” kapsamında yabancı dil kurslarında yabancı dil eğitim merkezlerinin görevlendireceği, alanında uzman, deneyimli yerli ve yabancı öğretmenlerin görev almaları sağlandı.

Programlar ihtiyaç ve beklentilere göre planlandı

MÜSDAV dil eğitimi programları; kursiyerlerin Diyanet İşleri Başkanlığının yurt dışı görevlendirmelere yönelik düzenlediği sınavlarda personelin başarılı olmaları, gerekli alt yapıya ulaşmaları, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini istenilen düzeye getirmeleri ve en az A1 ve A2 düzeyinde, sonrasında da daha üst seviyelerde sertifika alabilmeleri ya da yeterli YDS dil puanı almaları hedeflerine göre planlandı.

Dil programlarında; kursiyerlerin yeterli dil seviyesine ulaşıp, ulusal ya da uluslararası geçerliliği olan YDS, TOEFL IBT, TELC, DELF/DALF gibi sınavlarda ilgili belgeyi alabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri edinmelerine de imkân sağlayacak şekilde planlamalar yapıldı.

Sınav teknikleri dikkate alındı

Programa katılanların ilk aşamada A1 ve A2 düzeyine ulaşması, ikinci aşamada ise çevrimiçi deneme sınavları, karşılıklı etkileşim vb. tekniklerle girecekleri sınavlarda, ihtiyaç duyacakları sınav teknikleri ve sınav deneyimini kazanmaları hedeflendi.

Kursiyerlerin kültürlerarası iletişimin gerekli olduğu ortamlarda, kendini tanıtma ve ifade edebilme, farklı kültürlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilme, iletişim kurma, genel veya belirli bir konu üzerinde soru sorma, kendi fikrini ifade edebilme vb. kazanımlar elde etmeleri planlandı.

Programlar personelin mesai ve namaz saatleri gözetilerek oluşturuldu

Ders programları; merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı mensuplarının görevlerinde aksama yaşamadan kurslara katılım sağlayabilecekleri şekilde oluşturuldu. Mesaiye tabi görevliler için mesai saatleri, din görevlileri için namaz saatleri, Kur’an kursu öğreticileri için ise ders saatleri dikkate alınarak planlandı.

Yabancı dil eğitimlerine yönelik yazılım alt yapısı oluşturuldu

Dil kurslarına başvuruların çevrimiçi olarak yapılabilmesi için MÜSDAV bünyesinde faaliyet gösteren “Vakıf Global Yazılım Ekibi” tarafından alt yapı ve yazılım çalışmaları gerçekleştirildi. Söz konusu platform üzerinden ileriki zamanlarda yabancı dil kurslarının yanında kişisel gelişim, mesleki gelişim ve kurumsal eğitim gibi alanlarda zengin bir içeriğin sunulmasına yönelik planlamaların da sürdüğü belirtildi.

Ücretler ve ödeme planları personelin imkânları dikkate alınarak oluşturuldu

Kurs ücretlerinin belirlenmesinde hâlihazırda faaliyet gösteren bazı yabancı dil kurslarından teklifler alınmak suretiyle, personelin kaliteli eğitimi ekonomik olarak alabilmeleri sağlandı.

2020 yılı içerisinde programlar başlatılarak muhtemel fiyat artışlarına karşı da koruma sağlandı.

Personelin eş ve çocukları da katılabilecek

“Müsdav Akademi” tarafından başlatılan proje kapsamında yabancı dil kurslarına Diyanet personelinin eş ve çocukları da indirimli olarak katılabilecek.

Henüz planlama aşamasında olan personel eş ve çocuklarına yönelik programların, önümüzdeki günlerde başlaması için gerekli çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi.

Başvuru İçin TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (41)
Nahide Çetin 13 ay önce
Kayıt yaptım.Yatırdığım para tekrar hesabıma geldi.Tekrar kimseyle iletişime giremedim.
Fikri Çınar 1 yıl önce
Bu gün haberim oldu.Bir türlü kayıt yaptıramadım.Telefon aradım.meşgül.Paramı yatırdım.Eft olarak.Saat 20:00 gibi.Ziraat Bankası üzerinden.Bu saat EFT yi Salı günü içinde vakıf bankası hesabına geçecek.Yani Dekont alamadım.Dekont alamayınca kayıt olamadım.İnşaAllah haklarım zâyi olmaz.
EKREM 1 yıl önce
başvuru yapabilen varmı arkadaşlar
Feyza 1 yıl önce
Bu kursa katılım zorunlu mu yurt dışına gidebilmek için anlamadım.
salih 1 yıl önce
hayır hocam yukarıdan anlatılanlardan anladıgımıza gore sadece yardımcı oluyor vede sertıfıka saglıyordur
hoca 1 yıl önce
sisteme girilmiyor
Jetli 1 yıl önce
Para tuzağı bir sürü kaynak var ordan çalışmak daha iyi
Samet G 1 yıl önce
Sozlesmelileri yurtdışına alıyorlar mı
3Ali83 1 yıl önce
Benim endişem kursa katılıp ücret öderiz. Ama başkanlığımızın alım için gerekli şartlarına takılırız.bur da başkanlığımız şartları taşıyan başvuru yapar şeklinde net bir açıkmala yapması gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?