banner268

banner250

Mevlid-i Nebi coşkusu sürüyor

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde “Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda etkinlik düzenlendi.

Dini Haberler 14.11.2019, 13:43
Mevlid-i Nebi coşkusu sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (s.a.s.) anmaya ve anlamaya yönelik yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda program düzenlendi.

Kapalı cezaevinde Mevlid-i Nebi program

Bilecik İl Müftülüğü, Mevlid i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında M Tipi Kapalı Ceza Evi’nde bulunan kadın ve erkek mahkûmlara yönelik programlar düzenledi.

Programlara Müftülük personelinin yanı sıra kurum amirleri, infaz koruma memurları, hükümlü ve tutuklular katıldı.

Erkeklere yönelik programda İl Müftü Yardımcısı İbrahim Özen, kadınlara yönelik programda ise İl Vaizi Esma Işık “Hz. Peygamber ve Aile” konulu konferans verdi.

Her iki programın sonunda tutuklu ve hükümlülerin soruları cevaplandı.

Bismil’de Mevlid-i Nebi heyecanı

Diyarbakır Bismil İlçe Müftülüğünce ‘Mevlidi Nebi Haftası’ kapsamında düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un konuşmasıyla devam etti.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan 'Hz. Peygamber ve Aile' konulu konferans verdi.

Program sonunda İlçe Müftülüğünce İlçe genelindeki ortaokullar arası düzenlenen ‘Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Mevlid-İ Nebi Haftası'nda emekli din görevlileri unutulmadı

Elazığ İl Müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında emekli din görevlileri ve hasta personel evlerinde ziyaret edildi.

Minik öğrencilerin Mevlid-i Nebi coşkusu

Giresun Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kursu öğrencileri Mevlid-i Nebi heyecanı yaşadılar.

İlçe Müftülüğünce düzenlenen programda minik öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilavet ettiler, hadis, şiir ve ilahiler okudular.

Müftülükten doğumevi ziyareti

Kahramanmaraş İl Müftülüğü personeli ise Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni ziyaret ettiler.

Mevlid-i Nebi Haftası’nda doğum yapan 70 Türk ve Suriyeli anneyle bebeklerini ziyaret eden Müftülük heyeti, doğum yapan tüm annelere Diyanet İşleri Başkanlığınca hafta dolayısıyla hazırlanan ‘Peygamberimiz ve Aile’ isimli kitapla birlikte gül, hurma ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

"Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans

Osmaniye İl Müftülüğünce Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen programda Dokuz Eylül Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Âşık ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu konferans verdi.

Şırnak

Şırnak İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu’nda ‘Hz. Peygamber ve Aile’ konulu konferans düzenlendi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan; “Kâinatın temeli ailedir. Ailede huzur varsa tüm dünyada huzur vardır ama ailede huzur yoksa insanlığın da huzuru olmaz.” dedi.

Yozgat

Yozgat İl Müftülüğünce düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri Billal Şahin Külliyesi’nde düzenlenen açılış programı ile başladı.

Hafta kapsamında Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu panelde konuşan İl Müftüsü Salih Sezik, “İl ve ilçe müftülükleri olarak Peygamber Efendimizin aile yaşantısını bütün topluma, özellikle

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?