banner203

banner250

Mesaisinin büyük bir bölümünü çocuklara camiyi sevdirmek için harcıyor

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde görev yaptığı caminin bahçesine oyun parkı yaptıran müezzin, haftanın 6 günü çocuklara dondurma, döner ve kebap ikramında bulunuyor.

Dini Haberler 21.09.2021, 10:08
Mesaisinin büyük bir bölümünü çocuklara camiyi sevdirmek için harcıyor
© AA

Sivas Şarkışla İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Murat Camii'nde müezzin kayyım olarak görev yapan Bekir Arslan, çocuklara camiyi sevdirmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için hayırseverlerin desteğiyle haftanın 6 günü ikramlarda bulunuyor, çeşitli oyunlarla çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Hacı Murat Camii Müezzini Arslan, mesaisinin önemli bölümünü, ilçedeki çocukların camiyle tanışması ve camide daha fazla zaman geçirmeleri için harcıyor.

Hayırseverlerin desteğiyle cami bahçesine oyun parkı yaptıran Arslan, çocuklara caminin yanındaki Şarkışla Müftülüğü Gençlik Merkezi'nde gönüllü aşçı tarafından hazırlanan döner, kebap, etli ekmek, sac tava, karpuz, mısır haşlaması, dondurma ve kahvaltı ikramında bulunuyor.

Arslan, ikramların ardından futbol, yakar top, saklambaç ve geleneksel oyunlarla eğlenen çocuklardan dileyenlere Kur'an-ı Kerim ve ahlak eğitimi de veriyor.

Öğrenciler, camide devam eden Kur’an kursuna da okullardaki ders saatlerine göre gruplar halinde katılıyor.

Döner tezgahında kesilen etleri kendi elleriyle paketleyerek çocuklara ikram eden Müezzin Arslan, camiye günlük en az 80 çocuğun geldiğini, zaman zaman sayının 180'e kadar çıktığını söyledi.

Arslan, haftanın 6 günü hayırseverlerin desteğiyle ikramda bulunduklarını belirterek, "Çocuklarımıza ikramlarımızı sürdüreceğiz. Çocuklar sevinsin, camide büyüsün istiyoruz. Döner, kebap, dondurma, tatlı, karpuz, meyve, kahvaltı ikramlarımız devam ediyor. Pazar günü öğleden sonra da yaşlılarımıza ikramlarımız var." dedi.

Hayırseverlere ve adakta bulunanlara teşekkür eden Arslan, çocukların günün önemli bir bölümünü camide geçirdiklerini kaydetti.

Öğrenciler etkinlikten memnun

Anafartalar İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Alperen Karakaya, camide çeşitli oyunlarla güzel zaman geçirdiklerini, aynı zamanda Kur'an-ı Kerim öğrendiklerini anlattı.

Boş zamanlarında sürekli camiye geldiğini dile getiren 8. sınıf öğrencisi İlteriş Kaan Kılıç da "Pazar günü de hocamızla amcalarımıza ikramlarda bulunuyoruz. Onunla hem paylaşmayı hem de yaşlılarımıza saygılı olmayı öğreniyorum." diye konuştu.

Arslan'ın kendileriyle oyun oynadığını ifade eden öğrencilerden Nevzat Özbölük ise "Her geldiğimizde hocamız bize çok iyi ders anlatıyor ve iyi ilgileniyor." ifadesini kullandı.

Sanayi Camii İmam Hatibi Mustafa Pınar, Arslan'ın yaptığı çalışmalarla hem öğrencilerin hem de mahalle sakinlerinin takdirini kazandığını vurguladı.

Kaynak: AA
Yorumlar (2)
hoca 1 ay önce
Böyle bir Camii bulsam ben de yesem içsem
Her vakit giderim
Helal Hocam Allah kabul eylesin
Edip 1 ay önce
MAŞALLAH, TEBRİKLER
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?