banner258

banner250

Mehmet Fırıncı ebediyete uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı ebedi istirahatgahına uğurlandı.

Dini Haberler 04.10.2020, 15:09
Mehmet Fırıncı ebediyete uğurlandı
© AA

Mehmet Fırıncı için Eyüp Sultan Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasile ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze töreni öncesinde sevenleri Fırıncı'nın tabutu başında dua ederken, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanvekili Said Yüce ise taziyeleri kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kıldırdığı cenaze namazının ardından bir tezkiye konuşması gerçekleştirdi. Fırıncı ile en son Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılışında görüştüklerini dile getiren Erbaş, "Gözleri yaşarırcasına büyük bir bahtiyarlık ve mutluluk, adeta yılların beklentisinin gerçekleştirilmiş olmasındaki o duyguyu gözlerinden okuduğumuz büyük bir zat. Rabb'im kendisinden razı olsun." dedi.

Fırıncı'nın cenazesi, Eyüp Sultan Camisi haziresine defnedildi.

Mehmet Fırıncı

Asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan, aynı zamanda İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı olan Fırıncı, bir süredir özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Durumu son günlerde gittikçe ağırlaşan ve böbrek rahatsızlığı da yaşayan Fırıncı, dün sabaha karşı vefat etmişti. İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, "Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi muhterem Mehmed Fırıncı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu. 92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren, tevazuu, şefkati, nezaketi ile gönüllerde taht kuran, asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetler gören muhterem ağabeyimizi Rahmet-i Rahmana uğurladık. Cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir." ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak: AA
Yorumlar (5)
Allah rahmet eyleye . sevdikleriyle beraber eyleye inşallah. 1 yıl önce
Faruk koç
Hasan Selçuk 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin amin
Süreyyamengi... 1 yıl önce
Ne güzel bir hayat yaşayıp Rahmâna kavuştu; Makamı Cennet Mekâni NUR olsun...
Milletimizin başi sağ olsun;!!!
EL-FATİHA...ES-SELÂM...Dua ile
Adil 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin
Ömrünü asrımızın en güzide KURAN tefsiri risalelerin,Kuranın bu asır insanlarına beyanlarının neşr ve taliminde fani etmiş bir kahraman hocamız,abimiz...
Rabbim,Peygambere komşu eylesin inş
Yolcu 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?