banner250

banner203

Kurban Bayramı namaz saatleri - 2021

Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Trabzon, Ardahan, Iğdır, Edirne, Çorum, Rize, Samsun. Tüm il ve ilçelerde bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı vakti (2021) tek tek haberimizde.

Dini Haberler 14.07.2021, 14:53
Kurban Bayramı namaz saatleri - 2021

Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Trabzon, Ardahan, Iğdır, Edirne, Çorum, Rize, Samsun, Artvin, Ordu, Eskişehir, Tokat, Malatya, Erzincan, Erzurum, Elazığ, Batman, Bitlis, Adana, Hatay, Mersin, Kilis, Kıbrıs, Çanakkale, Tekirdağ, Bingöl, Van,  Tüm il ve ilçelerde bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı vakti (2021) tek tek haberimizde.

2021 yılı Kurban Bayramı Namaz Vakitleri için TIKLAYINIZ>>>

İslam âleminin ikinci dini bayramı olan Kurban bayramına kısa bir zaman kala vatandaşların internette en çok araştırdığı konulardan biri de “Bayram namazı vakti” oluyor.

Dinimize göre her ibadet için belirlenen vakitler, o ibadetin kabulü için gerekli şartlar arasında yer alıyor.

Buna göre bayram namazı sabah namazı vaktinin çıkmasından yaklaşık 50 dakika sonra kılınabiliyor. Çünkü namaz kılınması caiz olmayan vakitler arasında güneşin doğma vakti de bulunuyor.

Namaz kılınması caiz olmayan vakitler ilmihal kitaplarında güneş tam doğarken, güneş tam tepe noktasındayken (zeval) ve güneş batarken şeklinde ifade ediliyor.

Güneşin doğuşundan sonra kılınan bayram namazı ise dinen vacip bir ibadettir.

Vacip: Delil yönünden farz kadar kesin olmamakla beraber, yapılması istenen şeydir. Vitir ve bayram namazlarını kılmak ve kurban kesmek gibi...

2021 yılı Kurban Bayramı Namaz Vakitleri için TIKLAYINIZ>>>

---

Kurban nasıl kesilir? 

Bayram namazı nasıl kılınır?

Kurban ibadetiyle ilgili bilinmesi gerekenler. TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?