banner261

banner250

Kur’an kursu öğrencileri harçlıklarını selde zarar görenlere gönderdi

Edirne İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını sel felaketinde mağdur olanlara ulaştırılmak üzere sel bölgesine gönderdi.

Dini Haberler 20.08.2021, 12:22
Kur’an kursu öğrencileri harçlıklarını selde zarar görenlere gönderdi
© AA

Edirne Müftülüğüne bağlı Yavuz Sultan Selim Kur'an Kursu'nda eğitim gören öğrenciler, Edirne Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Edirne Şube Başkanı Alettin Bozkurt'u ziyaret etti.

Öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları sel felaketi sebebiyle zarar görenlere ulaştırılmak üzere İl Müftüsü Bozkurt'a teslim etti.

Müftü Bozkurt, minik yüreklerden gelen bağışları makbuz karşılığında kabul etti.

Bozkurt, çocuklardan afet bölgesi için anlamlı bir bağış geldiğini söyledi.

Sel bölgesindeki vatandaşların zor zamanlar geçirdiğini belirten Bozkurt, "Afet yüzünden birçok kardeşimiz vefat etti, birçoğu da maddi anlamda zarar gördü. Bu nedenle Edirne genelinde bir yardım kampanyası başlatıldı, imamlarımız ve din görevlilerimiz destek oldu. Yardım çağrımız sonucu Kur'an kursumuzdaki öğrencilerimiz kumbaralarında topladıkları paraları afetzede kardeşlerine göndermek istediler." dedi.

Çocuklara teşekkür eden Bozkurt, "Onların bu davranışları bütün kardeşlerimize örnek olsun diye biz bu yardımları teslim alıp sel felaketinde zarar gören kardeşlerimize göndereceğiz." diye konuştu.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (0)