banner203

banner250

Kur'an kurslarına kayıtlar başlıyor

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçtiğimiz Mart ayında yüz yüze eğitime ara verilen Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarına kayıtlar yeniden başlıyor.

Dini Haberler 25.08.2020, 18:50
Kur'an kurslarına kayıtlar başlıyor
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında geçtiğimiz Mart ayında yüz yüze eğitime ara verilen Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarına kayıtlar yeniden başlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde her yaş grubuna yönelik Kur'an-ı Kerim eğitimi ve İslam dininin esasları ile dini bilgilerin verildiği Kur'an kurslarına kayıtlar 7 Eylül'de başlayacak.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sosyal medya hesaplarında yer verilen bilgiye göre Kur'an kurslarında sürdürülecek eğitimlerde koronavirüs salgınına yönelik tedbirler göz önünde bulundurulacak.

İhtisas eğitimleri planlaması

Öte yandan yapılan açıklamada ihtisas eğitimlerine dair bilgilendirme de yer aldı.

İhtisas kurslarına dair şu ifadelere yer verdildi:

“İhtisas eğitimlerini 7 Eylül’de başlatmayı, ihtisas hazırlık sınıflarını yüz yüze eğitim imkânı oluşuncaya kadar başlatmamayı planlıyoruz. Kur’an kursu kayıtlarımız 7 Eylül’de başlayacak. Dönüşümlü ve randevulu sistem üzerinde çalışıyoruz. Salgının seyrini takip edeceğiz.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (8)
Tūrkan 1 yıl önce
Fahrilerde õğrenci kaydı yapabilecekmi
Bayan fahri 1 yıl önce
Bayanlar içinde geçerlimi. Fahriler yapar mı ki bu yıl
Adm 1 yıl önce
Salgın bukadar artmışken yüz yüze eğitime talep olacağı düşündürücü hem öğrenci hem çalışan hem aileler riske atılmamalı kayıtlar için erken bir tarih verilmiş kanaatimce .
Hafize çakmak 1 yıl önce
İnşaAllah pandemi dönemi kalkar aşı başarılı olursa kurslarımıza bir an önce dönüp eğitim ve öğretime başlayıp sağlıklı müreffeh bir şekilde devam ederiz
Mehmet Dalar 1 yıl önce
Hayırlı olur inşAllah Kuran'ı Kerim hastalıklara şifadır
Betül KESKİNSOY 1 yıl önce
Kurslar ne zaman baslayacak.. ogrenci kayıtlarını hangi şartlarda ve neye gire alacagiz..bunları öğrenirsek kayıtları almamız çok daha kolay olur inşAllah
Kkö 1 yıl önce
4-6 yaş öğrenci kayıtları sınıf mevcudu en az 12 olması gerekiyordu. İnşAllah sayıda indirim olur. Çok öğrenci ile bu süreçte zor olacaktır.
Molla 1 yıl önce
İhtisas eğitimi 7 Eylülde yüz yüze mi online mı
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?