banner203

banner250

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması hakkında merak edilenler

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle çocuklar arasında internet üzerinden “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” sloganıyla “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” hakkında merak edilen her şey bu programda cevaplandı.

Dini Haberler 10.05.2020, 00:23
Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması hakkında merak edilenler
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı çocuklar arasında “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” sloganıyla “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” başlatımıştı.

Yarışmaya ilişkin en çok merak edilen konular ve sorular Türkiye Diyanet Vakfı Youtube kanalında Aykut Burak Şimşek moderatörlüğünde, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kıraat ve Kurul Başkanı Hafız Osman Şahin ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık'ın katılımıyla cevaplandı.

- Başvurular başladı

Başvuruları bugün başlayan yarışmaya çocuklar, evlerinde çekecekleri videolarla katılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle düzenlenen yarışmayla, koronavirüs tedbirleri kapsamında aileleriyle birlikte evlerinde olan çocuk ve gençler için bir fırsat olan Ramazan ayının manevi iklimi daha verimli geçeçek.

Diğer yandan yarışma, çocukların ve gençlerin Kur’an-ı Kerim okumalarını geliştirmelerine katkı sunacak.

- Son başvuru tarihi 31 Mayıs

“10-13 yaş arası kız çocuklar”, “10-13 yaş arası erkek çocuklar” ve “14-18 yaş arası erkek çocuklar” olmak üzere üç kategoride düzenlenecek yarışmaya, ebeveynler çocukları adına www.tdvmedya.com web sitesi üzerinden online olarak 31 Mayıs  2020 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Yarışmaya, yurt içi ve yurt dışından müracaat etmek isteyen ve şartları tutan Türk vatandaşları katılabilecek.

- Kur'an-ı Kerim tilaveti cep telefonuyla çekilecek

Yarışmaya katılacak çocuklar Kur’an-ı Kerim tilavetini cep telefonuyla yatay olarak 5 dakikayı geçmeyecek şekilde kayıt altına alarak ve sisteme yüklenecek. Tüm yarışmacılara ait video kayıtları, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri’nden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek puan verilecek, dereceye girenler aynı web sitesi üzerinden ilan edilecek.

Yarışma sonunda birinciye 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye 5 bin TL para ödülü, dereceye giremeyen 9 finaliste ise birer cumhuriyet altını verilecek.

Ayrıca yarı finale kalan 60 yarışmacıya kitap seti hediye edilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (6)
Aleyna 1 yıl önce
Video nereye atacaz
Emindal 1 yıl önce
Şifreyi nereden alıcaz
Mahmut 1 yıl önce
Kayit nerden yapiliyor
Hafız19 1 yıl önce
Güzel düşünülmüş
Hafız 1 yıl önce
Teşkilâtımızı kutlarım
Şem ile pervane 1 yıl önce
Çok güzel düşünmüşler,Allah razı olsun.4 yıldır Ramazanda yayınlanan yarışmayı izliyorduk çocuklarımla.Keşke biz de katılabilseydik diyorlardı.Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?