banner250

banner203

Kabe'den Mehmetçik için dua

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın Doğusunda, terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ'a karşı başlatılan operasyona, kutsal topraklardan dua ve destek geldi.

Dini Haberler 11.10.2019, 00:30
Kabe'den Mehmetçik için dua

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından 96 bin camide fetih suresi okunması ve dua edilmesine yönelik yapılan çağrının ardından, umre için Kutsal topraklarda bulunan vatandaşlar ve Diyanet İşleri Başkanılığı çalışanları Kabe'de dua etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hac ve Umre Koordinasyon Sorumlusu Ahmet Daştanbek'in organizasyonuyla, sabah namazı öncesi düzenlenen program ilk önce Kabe'yi tavafla başladı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda sabah namazının ardından "Barış Pınarı Harekatı" için Fetih Suresi okunarak operasyona katılan Mehmetçiklerimizin muzaffer olması için dualar edildi.

Programa TBMM Eski İdare Amiri ve Çorum Milletvekili Salim Uslu, Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettişi Mahmut Göl, Cidde Basın Ataşesi Bahattin Akyön, Din Hizmetleri Ataşe Vekili Cafer Keskalan, Mekke Hac ve Umre Koordinatörü Ahmet Daştanbek, kafile başkanları, din görevlileri, mavi tişörtlü çalışma ekibi ve çok sayıda umreci vatandaş katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?