banner250

banner246

İyilik, yeryüzüne böyle hakim oluyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın çağrısıyla depremin meydana geldiği ilk andan itibaren 24 saat boyunca açık olan camilerde konaklayan ailelere Türkiye Diyanet Vakfı, gönüllüleri ile birlikte sıcak yemek ikramında bulunuyor.

Dini Haberler 26.01.2020, 23:13
İyilik, yeryüzüne böyle hakim oluyor

Yeryüzünde İyilik Hakim Oluncaya Dek! düsturuyla hareket eden Türkiye Diyanet Vakfı, sadece yurt dışında değil yurt içinde de mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor. Türk milletinden aldığı destekle yaralı bölgelerde insanlara umut veren Türkiye Diyanet Vakfı, 6.8 şiddetindeki depremle sarsılan Elazığ ve civar illerde, depremzedelerin yaralarını sarıyor.

Depremin meydana geldiği ilk gece Ankara'dan yola çıkan mobil mutfak deprem bölgesine ulaştı. 

- Depremzede ailelerin yanındayız

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından milletimizin destekleriyle hazırlanan sıcak çorbalar, Tren garında vagonlarda konaklamak zorunda kalan depremzede ailelere ikram ediliyor.

- Çadırlar tek tek geziliyor

Merkez üssü Sivrice olan 6.8'lik depremden etkilenen Malatya'nın Pütürge ilçesinde geceyi çadırda ve toplanma merkezlerinde geçiren ailelere battaniye yardımında bulunuluyor. Tek tek çadırları dolaşan Türkiye Diyanet Vakfı ekipleri, ailelerle yakından ilgilenerek ihtiyaç tespitinde bulunuyor.

- Milletimizin emanetleri emin ellerde

Türkiye Diyanet Vakfı, depremin merkez üstü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde battaniye dağıtıyor. Vakıf, kurduğu mobil mutfakta depremzedelere sıcak çorba dağıtarak yaraları sarmaya çalışıyor.

- İkramlar gece boyunca devam ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı bütün ekibiyle, sahada farklı bölgelerde oluşturduğu acil yardım noktalarında depremden etkilenen ailelerin yaralarını sarıyor. Deprem nedeniyle Elazığ Gençlik Merkezinde misafir edilen ailelere çorba, ekmek ve su ikramında bulunuluyor. İkramlarımız gece boyunca devam ediyor.

- Sabahın ilk saatlerinde içleri ısıtan iyilik

Yaolun İyilik Olsun sloganıyla yeni bir kampanya başlatan Türkiye Diyanet Vakfı, sabahın ilk saatlerinden itibaren toplanma merkezinde ve ihtiyaç duyulan bölgelerde depremden etkilenen ailelere sıcak çorba, ekmek ve su ikramında bulunuyor.

- İyiliğe davet

Depremin ardından SMS yoluyla bağış sistemini devreye koyan Türkiye Diyanet Vakfı hayırseverleri yeniden iyiliğe davet ediyor. Vakıfın, "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" sloganıyla başlattığı kampanyayla, Elazığ ve çevre illerde depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için BAĞIŞ yazıp 5601'e SMS göndererek 10 TL yardımda bulunabilir ya da bagis.tdv.org adresinden online bağış yapabilirsiniz.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Fikret Kucur 1 yıl önce
Hizmetleriniz artarak devam etsin.Allah razı ve hoşnut olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?