banner268

banner250

İmam hatip öğrencilerinden Mehmetçiğe hediye

banner265

Aydın Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kentte üretilen kuru incir ile yazdıkları mektupları, Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe hediye etti.

Dini Haberler 02.12.2021, 15:34
İmam hatip öğrencilerinden Mehmetçiğe hediye
© AA

Aydın Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, kentte üretilen kuru incir ile yazdıkları 100 mektubu, Suriye'nin Afrin bölgesinde görev yapan Mehmetçiğe ulaştırılması için İl Jandarma Komutanlığına teslim etti.

Mimar Sinan Mahallesi Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu'nda Arapça öğretmeni Nazlı Yıldız öncülüğünde yürütülen "Aydın'dan Mehmetçik'e Bir İncir Bir Mektup" projesi kapsamında öğrenciler, 80 kilogram kuru incir temin ederek, birer mektup kaleme aldı.

Öğrenciler, 100 adet mektup ile hediyeleri, okulu ziyaret eden İl Jandarma Komutanlığı personeline teslim etti.

Projeye dair açıklamalarda bulunan Yıldız, öğrencilere vatanseverlik ve aile duygusu kazandırmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Yıldız, "Çocuklarımızın kaleme aldığı bu mektupları, Afrin'deki Mehmetçiğe göndermek istedik. Çocuklarımız bir hafta boyunca 1 yıla sığacak mektup yazdılar." dedi.

Projede yer aldığı için gururlu olduğunu aktaran ortaokul öğrencisi Nehir Yakar ise "Mehmetçiğimize destek olmak çok güzel bir duygu. Onlar bizim için çok önemli. Onlara şans diledim. Motivasyonlarını düzeltecek sözler söyledim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?