banner250

banner203

İbadete ara verilen caminin kapıları, hayır için ihtiyaç sahiplerine açıldı

Sarıyer'deki Dedeman Camii İmam Hatibi Abdulsamet Çakır, "İhtiyacı olan alsın, imkanı olan ikram etsin" diyerek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ibadete kapatılan caminin kapılarını ihtiyaç sahiplerine açtı.

Dini Haberler 10.04.2020, 16:11
İbadete ara verilen caminin kapıları, hayır için ihtiyaç sahiplerine açıldı

Sarıyer Müftülüğüne bağlı din grubu görevlileri, Sarıyer Kaymakamlığı ve Sarıyer Vefa Sosyal Destek Grubu ile beraber olarak çalışmalara devam ederken, Dedeman Camisi İmamı Abdulsamet Çakır, caminin raflarını gıda ve temizlik malzemeleriyle doldurdu. 

Başlattığı iyilik hareketine tüm Türkiye'den destek gelen Çakır, yüzlerce yıllık sadakataşı geleneğini bu zor günlerde tekrar canlandırmaya çalıştığını söyledi. 

Camide toplanan malzemeler arasında süt, un, pirinç gibi temel gıda maddelerinin yanı sıra temizlik ve mutfak ürünleri de yer aldığını belirten Çakır, "İhtiyacı olan alsın, imkanı olan ikram etsin" sloganıyla başlattıkları yardımlaşma örneğinin 5 gündür sürdüğünü anlattı.

Çakır, "Raflarda bir aileye ne lazımsa hepsi mevcut. Yağdan çaya, şekere, pirince, temizlik malzemelerine ve çocukların seveceği gıdalara kadar hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getirmeye çalışıyoruz." dedi.

Sosyal medyada diğer cami görevlilerine örnek olur amacıyla video paylaştıktan sonra güzel tepkiler aldıklarını dile getiren Çakır, "Gıdalar bizim marifetimizle veya mahalle halkımız sayesinde buraya konuldu. İhtiyaç sahipleri de gelerek ihtiyacı olduğu kadar alıyorlar." diye konuştu.

Raflarda yetişkinlerin yanı sıra küçük çocuklar da unutulmadı. Çocuklar için de mama, bisküvi, şekerleme gibi ürünler yer alıyor.

Yorumlar (16)
Ersin Öztürk 1 yıl önce
Ben İzmir’de yaşıyorum bende katkıda bulunmak istiyorum kimle görüşmem gerek
Zeynep 1 yıl önce
Allah cc razı olsun
Harun 1 yıl önce
Allah sizin gibi din görevlileri nden mahrum eylemesin. Allah razı olsun
Muzaffer ERDAL 1 yıl önce
Allah razı olsun hayırlı görevler Allah kolaylık versin
Ünsal Hoca 1 yıl önce
Kıymetli hocama ve emeği gecen herjese selam ve dua ile Rabbim razı olsun
Abdullah hosca 1 yıl önce
Allah razı olsun gardas,adana
Asiye Tekerlek 1 yıl önce
Allah razı olsun hocam bu ne güzel bir hizmet olmuş. Rabbim hizmetlerinizi daim etsin inşAllah
H. Ali Ceylan 1 yıl önce
MââşAllah tüm türkiye'de bulunan merkez camilerde uygulanması çok güzel olur inşAllah Allah razı olsun Allah kabul eylesin inşAllah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?