banner250

banner246

Hafızlık Tespit Sınavları ertelendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan "Hafızlık Tespit Sınavları", koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.

Dini Haberler 22.12.2020, 17:17
Hafızlık Tespit Sınavları ertelendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında veya kendi imkânlarıyla hafızlığını tamamlayan vatandaşlara yönelik yılın belirli dönemlerinde uygulanan Hafızlık Tespit Sınavları, koronavirüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelendi.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "11 Ocak 2021 tarihinde başlaması planlanan Hafızlık Tespit Sınavlarımız, salgın sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir." denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce konuya ilişkin daha önce yapılan duyuruda, "Kur'an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkânlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlarımıza yönelik 11 Ocak 2021 tarihinde başlamak üzere, başvuru durumuna göre, sınav tamamlanıncaya kadar müteakip günlerde Başkanlığımızca 2021 Yılı I. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı yapılacaktır." ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (7)
Hafız 7 ay önce
Keşke önleme olsa
Abdullah 8 ay önce
Online sınav olsun neden yani içi boşaltılmış online hafızlık oluyorda
Hafız 7 ay önce
Önlisans olsun bari onca çalıştık
Seyyid Nesimi 8 ay önce
nasıl olacak peki? Virüs var ve mutasyona uğramış bir virüs daha var. Öldürücü bir salgın. Uzaktan eğitim zevk olsun diye yapılmıyordur herhalde zorunluluk, mecburiyet var ortada. Senin teklifin nedir? Çocuklarımızı bile bile ölüme mi atalım?
Osman Alır 8 ay önce
Elhamdülillah Allah'a şükürler olsun ki sınavınimza çok güzel bir şekilde hazırlanmıştık son haftalar bu ertelenme haberi duyup hepimiz üzülmüş olduk. Hayırlısı ne ise o olsun inşAllah inşAllah tez zamanda yakın bir tarihte sınavımizin yapılacağından Allah'tan niyaz ediyorum inşAllah
Hafız 8 ay önce
Uzaktan eğitimin Hafızlığa da Arapçaya da özellikle de hafızlığa çok ama çok zararı olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.Bir an önce yüzyüzeye geçilmeli,değilse çocuklarda velilerde bu işten bıktılar,soğudular...Bu işin daha değerlendirecek bir tarafı kalmadı.Selam ve dua ile
Zübeyde ünal 8 ay önce
Hafızlık sınavımıza o kadar hazırlanmıştık. Belirli yerlerde günlerde az kişiyle girseydik sınava
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?