banner203

banner250

Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi’nde bir ilk

Diyanet İşleri Başkanlığınca personele yönelik eğitimlerin yapıldığı Eğitim Merkezlerinden Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğünde, ilk Tashih-i Huruf Kursu açıldı.

Dini Haberler 17.02.2020, 20:17
Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi’nde bir ilk
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başta Kur'an Kursu ve din hizmetleri görevi yürüten personelin mesleki yönden bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur'an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur'an-ı Kerim'i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla yurdun birçok noktasında yıl boyunca farklı tarihlerde eğitimler düzenleniyor.

Bu kapsamda Gaziantep’te görev yapan personel arasından mülakat yoluyla seçilenler için düzenlenen “Tashih-i Huruf Kursu”nun ikinci dönemi, Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğünde devam edecek. 

İl Müftülüğü tarafından 21 Ekim 2019 tarihinde başlatılan 4. Dönem Tashih-i Huruf kursu, 23 kursiyerin katılımıyla 6 ay devam edecek. 

Kursun ikinci döneminin eğitim merkezinde düzenlenecek olması Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü için bir ilk olma özelliği taşıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?