banner250

banner246

Görme engelli hafız Ravzanur'un isteği gerçekleşti

Konya'da yaşayan Görme Engelli ve 12 ayda hafızlığını tamamlayan Karapınar Merkez Kız Kur’an Kursu öğrencisi Ravzanur'un (11) isteği gerçekleşti.

Dini Haberler 01.07.2020, 20:36
Görme engelli hafız Ravzanur'un isteği gerçekleşti

Konya'nın Karapınar ilçesinde yaşayan Koçaker ailesinin görme engelli kızı Ravzanur (11), azim ve gayretle Kur'an-ı Kerimi 12 ay gibi kısa bir sürede ezberleyerek hafız oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sergilediği azim ve gayretle başarıyı elde eden Ravzanur'u telefonla aramış ve Ankara'ya davet etmişti. 

- Hayali gerçek oldu

Hafızlığını tamamladıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istediğini dile getiren Ravzanur'un isteği gerçek oldu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ravzanur ve ailesini kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da hazır bulundu.

- Başkan Erbaş ağırladı

Kabul öncesinde Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karapınar Merkez Kız Kur’an Kursu ve imam hatip ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Koçaker ile ailesini Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ağırladı.

Yorumlar (14)
Mustafa Tapan 12 ay önce
Kardesim senin su Azmin bizim yasadigimiz hayattan utantirdi Rabbim gittigin yoldan ayirmasin Yuce Allah senin gibi kardeslerimizin sayisini artirsin insAllah
Hamdiyemerve 12 ay önce
MaşAllah tebarekAllah olsun kardeşimize inşAllah biz de onun gibi görme ve yürüme engelli iki kız kardeş onu çok tebrik ediyoruz
Zeynep Turan 12 ay önce
MaşAllah Ravzanur tebrik ederim seni Gönül gözüyle Kuranı ezberlemiş ne mutlu seni yetiştiren anne ve babaya
Ibrahim 12 ay önce
MaşAllah kızımıza, Allah sayılarını artırsın yetiştiren aileye şükranlarını sunuyorum
Dilek 12 ay önce
MasAllah Allah hafız lıgıyla amel etmeyi nasip etsin
Mustafa Said 12 ay önce
MaşAllah misl-i melek kızımıza.Acaba görmeyen sen mi? Bizler mi?...
Sarayli 12 ay önce
MasaAllah yolu acik olsun kizimizin
Mümine 12 ay önce
MaşAllah tebarekAllah kızımıza. Rabbim Kuran ahlakıyla ahlaklandırsın inşAllah. Sayısını arttırsın bu havrularımızın. Milletimizin böyle imanlı Kuranlı nesillere ihtiyacı var. Bu haberi beğenmeyende ne bileyim imanını sorgulasın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?