banner203

banner250

Erbaş’ın kan bağışı çağrısına Diyanet personelinden tam destek

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık personeli ve din görevlileri, Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Dini Haberler 22.04.2020, 17:34
Erbaş’ın kan bağışı çağrısına Diyanet personelinden tam destek
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, 2020 yılı Ramazan ayı temasını açıklamak üzere düzenlediği basın toplantısında yaptığı, “Ramazan öncesi kan bağışı” çağrısının ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı bahçesinde “Kızılay Kan Bağışı Merkezi” oluşturuldu.

Türk Kızılay’ın kurduğu Kan Bağışı Merkezi’nde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık ile çok sayıda Başkanlık personeli kan bağışında bulundu.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, kan bağışı programında yaptığı konuşmada, Ramazan ayı öncesinde önemli bir kampanyaya destek verdiklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, Ramazandan önce din görevlileri ve vatandaşları kan bağışı yapmaya davet ettiğini hatırlatan Dr. İşliyen, Başkanlığın uzun süredir Kızılay’a özellikle kan bağışı konusunda destek verdiğini söyledi.

İşliyen, kan bağışı çağrısına din görevlilerinin de destek vereceğini dile getirerek; "İnşallah bereket ve paylaşma ayı Ramazanla kan stoklarının yeniden ihtiyacı karşılar hale geldiğini göreceğiz." ifadesini kullandı.

Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ise koronavirüs ile mücadele sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kan bağışlarında bir düşüş olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Kovid-19 sürecine stoklu girdiğimiz için şimdiye kadar durumu idare ettik. Fakat artık şartlar kritik evreye doğru gidiyor. Biz de bu manada hem vatandaşlarımızdan hem de kurumlarımızdan kan bağışlarına destek olmaları noktasında talepte bulunduk. Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapmış olduğumuz talep neticesinde değerli Başkanımız Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet etti. Bu çağrıya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Halkımızı kan bağışına davet ediyoruz. Kan bağışı yapan kişilerin herhangi bir şekilde riski yok. Zaten gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler çerçevesinde kendilerini ve kendimizi de koruyoruz. O yüzden vatandaşlarımızı da kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz."

Konuşmaların ardından bağış formunu dolduran Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen Kızılay’a kan bağışında bulundu.

İşliyen’in ardından çok sayıda Diyanet personeli de kan verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?