banner199

banner103

Erbaş: Yorulmak, üşenmek yok!

Merkez Birim Amirleri İstişare Toplantısı kapanışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam’a ve milletimize hizmet yolunda 100 adım atma takatimiz varken 90 adım atarsak 10 adımın hesabı sorulur bizden." dedi.

Dini Haberler 17.02.2020, 23:20
Erbaş: Yorulmak, üşenmek yok!
© Diyanet Haber
banner200

Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Birimleri İstişare Toplantısı değerlendirme oturumunda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam’a ve milletimize hizmet yolunda 100 adım atma takatimiz varken 90 adım atarsak 10 adımın hesabı sorulur bizden. Bunun bilinci içerisinde olmak zorundayız. Yorulmak, üşenmek yok.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Erbaş, Türkiye ve dünyadaki gelişmelerin iyi okunması gerektiğini ifade ederek, “Bugün ulusal ve küresel bağlamda çevremizde yaşanan her şeyin dini zeminleri var. Sosyal, siyasal hatta ekonomik projelerde din artık önemli bir argüman olarak kullanılıyor. Önümüzdeki süreçte dini diploması ve teo-politik çok daha stratejik hale gelecek.” dedi.

3 gün süren toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığının stratejik planı çerçevesinde 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyetler değerlendirildi ve 2020 yılı için planlanan çalışmalar istişare edildi. Genel Müdürlerin başkanlık ettiği oturumlarda Daire Başkanları faaliyetlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdi. Sunumların ardında müzakereler yapıldı.

Toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (6)
Halil Çopur 5 ay önce
10 adıma gelene kadar sorulacak neler var neler Hocam
Murad 5 ay önce
EyvAllah
Celik 5 ay önce
Alimlar söz konusu varmiydi acaba
İmam Muhammet Coşkun 5 ay önce
Her daim hazırız başkanım.
osman 5 ay önce
boşolan yerlere alım olacakmı
Zehra bilmiş 5 ay önce
Peki alımlar konusuldumu