banner203

banner222

Erbaş: Yorulmak, üşenmek yok!

Merkez Birim Amirleri İstişare Toplantısı kapanışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam’a ve milletimize hizmet yolunda 100 adım atma takatimiz varken 90 adım atarsak 10 adımın hesabı sorulur bizden." dedi.

Dini Haberler 17.02.2020, 23:20
Erbaş: Yorulmak, üşenmek yok!
© Diyanet Haber

Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Birimleri İstişare Toplantısı değerlendirme oturumunda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam’a ve milletimize hizmet yolunda 100 adım atma takatimiz varken 90 adım atarsak 10 adımın hesabı sorulur bizden. Bunun bilinci içerisinde olmak zorundayız. Yorulmak, üşenmek yok.” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Erbaş, Türkiye ve dünyadaki gelişmelerin iyi okunması gerektiğini ifade ederek, “Bugün ulusal ve küresel bağlamda çevremizde yaşanan her şeyin dini zeminleri var. Sosyal, siyasal hatta ekonomik projelerde din artık önemli bir argüman olarak kullanılıyor. Önümüzdeki süreçte dini diploması ve teo-politik çok daha stratejik hale gelecek.” dedi.

3 gün süren toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığının stratejik planı çerçevesinde 2019 yılı içerisinde yapılan faaliyetler değerlendirildi ve 2020 yılı için planlanan çalışmalar istişare edildi. Genel Müdürlerin başkanlık ettiği oturumlarda Daire Başkanları faaliyetlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdi. Sunumların ardında müzakereler yapıldı.

Toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığının üst düzey yöneticileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (6)
Halil Çopur 12 ay önce
10 adıma gelene kadar sorulacak neler var neler Hocam
Murad 12 ay önce
EyvAllah
Celik 12 ay önce
Alimlar söz konusu varmiydi acaba
İmam Muhammet Coşkun 12 ay önce
Her daim hazırız başkanım.
osman 12 ay önce
boşolan yerlere alım olacakmı
Zehra bilmiş 12 ay önce
Peki alımlar konusuldumu