banner250

banner246

Erbaş: Şimdi bize düşen, daha büyük bir inanç, azim, heyecan ve özveri ile çalışmaktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili olarak, “Şimdi bize düşen, ulu bir cami olarak Ayasofya’nın ifade ettiği manaları yeryüzüne egemen kılmak için daha büyük bir inanç, azim, heyecan ve özveri ile çalışmaktır” dedi

Dini Haberler 10.07.2020, 22:19
Erbaş: Şimdi bize düşen, daha büyük bir inanç, azim, heyecan ve özveri ile çalışmaktır

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Danıştay 10. Dairesi tarafından Ayasofya'nın ibadete açılmasına ilişkin iptal kararının ardından bir mesaj yayınladı.

Erbaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

Fethin en önemli sembolü Ayasofya, asli hüviyetine kavuşmuş ve yeniden müminlerle buluşmuştur.

Allah’a sonsuz hamd-u senalar olsun.

Müslümanlar için 86 yıllık hasret ve özlem sona ermiş, bu muştuyla milletimizin yüreğindeki hüzün büyük bir sevince dönüşmüştür. 

Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkesten Cenab-ı Mevla razı olsun. Onları Peygamber Efendimizin müjdesine nail eylesin.

Ayasofya ifade ettiği mana bakımından sadece bir mabet değildir. Müslümanlar için büyük bir inancın, medeniyetin, ahlakın ve adaletin sembolüdür. 

Şimdi bize düşen, ulu bir cami olarak Ayasofya’nın ifade ettiği manaları yeryüzüne egemen kılmak için daha büyük bir inanç, azim, heyecan ve özveri ile çalışmaktır.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Resul Arslan 1 yıl önce
Elhamdülillah fethin sembolü olan ayasofya ibadete açıldı ayasofya gibi mescidi aksa da inşAllah tez zamanda özgürlüğüne kavuşur inşAllah önemli olan bütün dünyanın itirazlarına karşı bu kararın alınması
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?