banner203

banner222

Erbaş: Eşler birbirine hizmet etmeyecek mi?

Mevlid-i Nebi Haftası programı kapsamında Adıyaman'a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bizim anlayışımız dışındaki bazı kesimler aile bağlarını kopartmaya çalışıyor." dedi.

Dini Haberler 12.11.2019, 23:03
Erbaş: Eşler birbirine hizmet etmeyecek mi?

Erbaş, Adıyaman'daki ziyaretleri kapsamında Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans verdi.

Prof. Dr. Erbaş, “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” kısa filmi eleştirileri için “Bir dakikalık kısa filme tahammül edemeyen kesimler var.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası programları kapsamında başkanlıkça belirlenen temalardan gündemde olan “Telefonuna değil, eşinin yüzüne bak” adlı kısa filmi eleştirenlere cevap verdi.

Konuşmasında dünyada aile bağları en güçlü toplumun Türkiye olduğunun altını çizen Erbaş, “Dünyevileşme arttıkça aile bağları da kopuyor. Her şeye rağmen Dünya’da aile bağları en güçlü olan toplum hangi toplum diye sorarlarsa ‘bizim toplumumuz’ diyebilirsiniz. Ama bunu korumamız lazım. Bakınız, bir milleti ortadan kaldırmak için silahlar üretirsiniz, tanklar toplar yaparsınız, uçaklar yaparsınız. Bizim milletimiz gibi, ordumuz gibi, güvenlik güçlerimiz gibi iman dolu insanlarımız olursa, ne yaparsanız yapınız o milleti yıkamazsınız. İşte yıkamıyorlar. Her taraftan saldırıyorlar. Terör örgütleri kurduruyor, terör örgütlerini başımıza bela ediyorlar ama biz daha da güçleniyoruz. Daha da güçleneceğiz inşallah. Düşmanın tankından topundan, yeni gelişmiş silahından daha tehlikeli bir silahı var. O silah fitnedir, tefrikadır, ahlaksızlıktır, aileyi ortadan kaldırmak için yaptıkları sinsi planlardır. Bu silahlar işte o silahlardan daha tehlikelidir. Ne olur uyanık olalım, ailemize sahip çıkalım. Çocuklarımıza sahip çıkalım, Gençlerimize sahip çıkalım." ifadelerini kullandı.

- Bizim anlayışımız dışındaki bazı kesimler aile bağlarını kopartmaya çalışıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan kısa filmler ile ilgili eleştirileri cevaplayan Erbaş, “Biraz önce seyrettiğiniz kısa filmler var. Bir hanım kardeşimiz eşine bir çay getiriyor. Onun kendisiyle ilgilenmediğinden yakınıyor. Farkındalık uyandırmak için, eşler birbirine daha sıcak davransınlar, daha yakın olsunlar, aile olsunlar, aile olduklarını göstersinler diye böyle bir kısa film yaptık. Bir dakika bile değil. Buna bile tahammül edemeyen kesimler var biliyor musunuz? Önerge veriyor meclise, ‘böyle bir şey olur mu?’ diye. Böyle bir şey niye olmasın. Bizim geleneğimizde, bizim medeniyetimizde eşler birbirine hizmet etmeyecek mi? Kadın kocasına bir çay getirmiş, bir kek getirmiş buna tahammül edemiyorlar. Getirmeyecekmiş efendim. Öyle şey olur mu? Bizim medeniyetimizde kadın görevini yapacak, erkek görevini yapacak. Dolayısıyla aile bağları işte bu şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bu anlayışımızın dışında olan kesimler sürekli bir şeyler pompalamaya çalışıyor. Bağlarımızı zayıflatmaya çalışıyor. Kötülükleri arttırmaya çalışıyor. O açıdan ne olur çocuklarımıza sahip çıkalım, gençlerimize sahip çıkalım.” dedi.

banner214
Yorumlar (4)
Murat sah 1 yıl önce
Helal olsun
abreg 1 yıl önce
malesef acı gerçekler kısa film şuanki hayatımızı çok güzel anlatıyor ailelerimiz malesef yıkıldı önü alınamaz bir yok oluşa doğru gidiyoruz kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilecek bir bayanın eşine hizmet etmekten daha doğal ne olabilir hizmet ettiği o eş akşama kadar ailesi için çalışmıyor mu
Lütfi Arslan 1 yıl önce
Allah razı olsun. Bu ve benzeri hayırlı çalışmalarınızda Cenab-ı Hak sizleri daima muvaffak eylesin. Gerçek İslam ahlakını, örf ve adetlerini sahiplenmek hepimizin üzerine bir vazifedir.
Etem Özcan 1 yıl önce
Süper ağzına sağlık