banner250

banner255

Erbaş, Diyanet'i yıpratmaya çalışanlara sert tepki gösterdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş son günlerde bazı medya ve sosyal medya mecralarında Diyanet aleyhine yürütülen karalama kampanyalarına sert tepki göstererek, "İmam Şafii’nin sözünden hareketle ifade edecek olursak; hak ile meşgul olmayanların batıl tarafından işgal edilmesi kaçınılmazdır." dedi.

Dini Haberler 15.02.2020, 20:44
Erbaş, Diyanet'i yıpratmaya çalışanlara sert tepki gösterdi
© Diyanet Haber

Ankar'da düzenlenen birim amirleri istişare toplantısının açlışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet teşkilatının ideolojik ve siyasal tartışmalara alet edildiğini belirterek, “Başkanlığımız ve mensupları, yapılan hizmetlerle değil; alakasız mevzular, cehalete dayalı yaklaşımlar ve arka planında başka saiklerin olduğu tepkilerle gündeme getirilmeye çalışılmaktadır. Maalesef kuruluşundan günümüze kadar Diyanet İşleri Başkanlığı, bu tür yıpratıcı tartışma ve menfi yaklaşımların hedefi olmuştur." dedi.

Tartışma yıpratma amaçlı kampanyalar karşısında teşkilat mensuplarının nasıl hareket etmesi gerektiğine işaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bu atmosferde bize düşen işimize odaklanmak ve hedeflerimize kilitlenmektir. Hepimiz vaktimizi, enerjimizi hizmetlerimize harcamak zorundayız. İmam Şafii’nin sözünden hareketle ifade edecek olursak; ‘hak ile meşgul olmayanların batıl tarafından işgal edilmesi kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (16)
Haydar ulusoy 1 yıl önce
Hocam meyvesi olan taslanir ...
Rabbbim hizmetlerinde daim eylesin insAllah.....
YILMAZ 1 yıl önce
Varsın onlar taşlasınlar. Martí denizden,kaktüs çölden,tohum topraktan,insan umuttan,vazgeçmediği sürece bizde meyve vermekten vazgeçmeyeceğiz demeliyiz...
SAFAK 1 yıl önce
İşte bu
Fatih Şarman 1 yıl önce
Diyanet Başkanlığının varlığı tercih değil, zorunluluktur, ihtiyacın gereğidir.
Din, iman, İslam, Şeriattan rahatsız olan, namazsız, manivayattan yoksun olanlar Diyanetimizi küçültmeye, halktan küstürmeye çalışıyorlar.Allah onlara hidayet versin, şeytanın oyunlarına kapılmaktan kurtarsın.
Diyanetin içine de ehil olan alimler nasip etsin..Rabbimiz hasbi, halis, mücahid ruhlu, nebevi ahlaklı, ehl-i sünnet akideli çalışanlar nasip etsin.
Hakan p 1 yıl önce
Allah razı olsun sayın hocam
Meyve veren ağaç taşlanir.
Nevzat kaya 1 yıl önce
Evet katılıyorum diyanet işlerini başkanlığının hizmetlerini ve bağlı bulunduğum cemaati olduğum cami imamının özverili çalışmalarını yakında takip ediyorum çok başarılı buluyorum rabbim tüm çalışanları muafaza eylesin korusun rabbim şer odaklarına fırsat vermesin kahru perişan eylesin inşAllah
Faruk 1 yıl önce
Başkanımdan Allah razi olsun tepkisi yerinde alimin durumu bambaşka alimin sözleri cevherdir değerlidir bilenler için
KADİR YÜRÜR 1 yıl önce
Bașkanım çok güzel bir cevap.Kendini bilmeyen densizlere nasıl bir cevap verilebilir ki,vesselam.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?