banner268

banner250

Erbaş: Dini istismar edenlerin ilk örnekleri münafıklardır

banner265

İstanbul’da Milli Savunma Üniversitesi’nde (MSÜ) ‘Din İstismarı’ konulu bir konferans veren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Hazreti Peygamberin gelişinden sonra dini istismar edenlerin ilk örnekleri münafıklardır." dedi.

Dini Haberler 21.01.2020, 10:31
Erbaş: Dini istismar edenlerin ilk örnekleri münafıklardır
© Diyanet Haber

Din istismarcıları ve din tüccarlarının özelliklerini tek tek sayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ErbaşMilli Savunma Üniversitesi Konferans Salonu’nda, Kurmay Eğitimi alan subaylar ile üniversitenin idari ve akademik kadrosuna önemli bilgiler verdi.

Başkan Erbaş, 15 Temmuz hain darbe girişimine işaret ederek dini görünümlü FETÖ yapılanmasının sevgi, merhamet tellallığı yaparak insanımızı aldatmaya çalıştığını vurguladı. 

Erbaş şunları söyledi:

Din istismarı, dinin ortaya koyduğu evrensel değerler ve iyilik yolunda gayret göstermesi gereken insanın, dini kendi hizmetinde kullanmaya başlayarak güç ve menfaat devşirmesidir. Müminlerin samimi duygularını gizli emelleri için kullanmak demektir. Din istismarı bugün ortaya çıkmış bir şey değil, tarihte pek çok örneği var. Bakara Suresi’nde, “Onlara ‘Yeryüzünde düzeni bozmayın, fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘onlar derler ki, Hayır, biz yalnızca ıslah edenleriz’ derler” buyuruluyor. Hazreti Peygamberin gelişinden sonra dini istismar edenlerin ilk örnekleri münafıklardır. Diğer bir ayette ise Rabbimiz, “Ayetlerimizi az bir karşılığa satmayın ve bana karşı gelmekten sakının” buyurmaktadır.”

- FETÖ insanımızı, "Dinler arası diyalog, ılımlı İslam’ safsatalarıyla sömürmüştür

“Nerede bir mazlum ve muhtaç varsa ona yardıma koşmayı kendisine şiar edinmiş insanlarımızın yardımlarını ‘himmet’ adı altında, hoşgörüsünü ise ‘dinler arası diyalog, ılımlı İslam’ safsatalarıyla sömürmüştür. ‘Oku!’ emrinin gereği olarak ilim ve irfanla yücelmeye, yükselmeye çalışan gençlerimizin eğitim aşkını, “dershaneleriyle, okullarıyla” istismar ederek onları sorgusuz-sualsiz kendisine itaat eden militanlara dönüştürmüş, onları en sonunda kendi milletine kurşun sıkacak kadar mankurtlaştırmıştır.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Elif-Zeynep 2 yıl önce
Yarabim senin rızan için çalışanın maneviyatına güç-kuvvet ver (amin)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?