banner250

banner246

Erbaş: Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Muğla’da din görevlilerine yaptığı konuşmada “Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah.” dedi.

Dini Haberler 12.10.2019, 17:51
Erbaş: Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah
© Diyanet Haber

Muğla'da din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye’nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için Barış Pınarı Harekatı düzenleyen Mehmetçiğe, "Hazreti Peygamberin mazlum kim olursa olsun, zalim kim olursa olsun her zaman mazlumun yanında yer aldığını anlatarak, “İslam budur. Nereden mazlum varsa hep o mazlumu kurtarmak için Müslümanların kılıcı kalkmıştır. O yüzden Peygamber Efendimiz, ‘Cennet kılıçların gölgesi altındadır.’ O kılıçlar zalimler için kalkarsa cennet o kılıçların gölgesi altındadır. İnsanlara zarar verenler, teröristler için kalkarsa o zaman cennet, o kılıçların gölgesi altındadır. Kılıç artık semboldür. O kılıcın yerini bugün askerimizin silahı almıştır. Rabbim askerimizi muhafaza eylesin. Ordumuzu şanlı ordumuzu zalimlere karşı terör odaklarına karşı muzaffer eylesin.” şeklinde dua etti.

Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah

Millet olarak tekrar İstiklal Marşı'nın yazılmayacağanı ifade eden Erbaş " Yeri geldiğinde canımız ortaya koyuyoruz. Diyoruz ki, ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.’ öyle mısralar yazmış ki istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, sonunda amin dedirten mısralardır bunlar. ‘Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye dua etmiş ya, o duası da kabul olmuş ki, biz istiklalimize her zaman sahip çıkıyoruz. Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah. İstiklalimize sahip çıkacağız.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (2)
Ahıskalı aynalı tahir 2 yıl önce
İyi ki varsın Sn. Başkanım. Amin... Allah bir daha bu millete İstiklal Marşını yazdırmasın.
Insallah yazılışı yanlış 2 yıl önce
İnşâAllah...إنشاء الله
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?