banner250

banner246

Erbaş: Bilal Saygılı Camii İzmir'in göz bebeği olacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ege Üniversitesi yerleşkesinde inşa edilen ve açılışı gerçekleştirilen Bilal Saygılı Camii'nin İzmir'in göz bebeği olacağını belirtti.

Dini Haberler 22.11.2019, 16:21
Erbaş: Bilal Saygılı Camii İzmir'in göz bebeği olacak

Erbaş, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışına katıldığı Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nde hutbe irad etti, cuma namazını kıldırdı.

İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu belirten Erbaş, 'camilerin mahallelerin kalbi, şehirlerin ruhu, aziz milletin, ümmeti Muhammed'in güvenli yuvası' olduğunu kaydetti.

Başkan Erbaş, camilerin sadece ibadetlerin değil, aynı zamanda tarihin, edebiyatın, örf ve adetlerin, kültürün iç içe geçtiği merkezler olduğunu vurgulayarak, "Bilal Saygılı Camii İzmir'imizin göz bebeği olacak inşallah. Zira ülkemizdeki her bir camimizde olduğu gibi bu şaheser camimizde de kadın-erkek, genç-yaşlı, öğrenci-hoca bütün cemaatimiz huzurla ibadetlerini ifa edecekler. Ayrıca bu camimiz, içinde barındırdığı sosyal alanlarla da gençlerimizin bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliğiyle, adalet ve merhamet duygusuyla yetişmelerine vesile olacak." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının camileri sadece ibadet yapılan yerler olarak değil, gençlerin milli ve manevi değerler ekseninde yetişmeleri amacıyla imar ettiğine işaret eden Prof. Dr. Erbaş, şöyle devam etti:

"Başkanlığımız gençlerimize dini, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da katkı sağlayacak cami eksenli din hizmeti yürütmektedir. Bu kapsamda cennet vatanımızın her il ve ilçesinde, kadın ve erkek görevlilerimizden oluşan gençlik koordinatörlerimiz, gençlik hizmetlerimizi yürütmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerimize manevi danışmanlık ve dini rehberlik hizmeti sunmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı öğrenci yurtlarımız, öğrencilerimize sıcak ev ortamlarını aratmayacak bir şekilde hizmet vermektedir. Bu vesileyle bütün gençlerimizi, camilerimize ve gençlik merkezlerimize davet ediyorum. İzmir'imize Mimar Sinan tarzıyla yapılan bu güzide mabedimizin imar ve inşasına katkı veren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Cenab-ı Hakk yurdumuzu camisiz, camilerimizi cemaatsiz, minarelerimizi ezansız bırakmasın."

Cuma namazının ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nin açılışı yapıldı.

banner242
Yorumlar (1)
M.A 2 yıl önce
Bunun gibi CAMİ lerde emeği. geçen tüm müslüman kardeşlerimizden ALLAH razı olsun.Cemati bol olsun.AMİNNNNNN.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?