banner268

banner250

Erbaş: 15 Temmuz, asrın en büyük ihaneti karşısında yazılan onurlu bir destanın adıdır

banner265

15 Temmuz dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının dini değerler üzerinden toplumu ayrıştırma ve aldatmaya yönelik faaliyetlerle mücadele ettiğini belirtti.

Dini Haberler 14.07.2020, 15:59
Erbaş: 15 Temmuz, asrın en büyük ihaneti karşısında yazılan onurlu bir destanın adıdır
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Diyanet İşleri Başkanlığının dini değerler üzerinden toplumu ayrıştırma ve aldatmaya yönelik faaliyetlerle mücadele ettiğini, milletimizin manevi hayatına nebevi bir yöntemle rehberlik ettiğini" belirtti.

- 15 Temmuz, asrın en büyük ihaneti karşısında asil bir direnişle yazılan onurlu bir destanın adıdır

Mesajında tüm şehitlere rahmet, gazilere afiyet dileyen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "15 Temmuz, asrın en büyük ihaneti karşısında aziz milletimizin asil bir direnişle yazdığı onurlu bir destanın adıdır." dedi.

Başkan Erbaş şöyle devam etti:

- Yıllarca İslam’ın ilke ve değerleri ardına gizlenen FETÖ, küresel güç odaklarının taşeronluğunu yapmıştır

"Küresel güç odaklarının İslam coğrafyasında fitne ve tefrika için kurgulayıp kullandıkları suç ve terör şebekeleri, Müslümanların birliği, dirliği ve terakkisi önünde daima ayak bağı olmuştur. Bu tür örgütlerden biri olduğu hususunda kuşku bulunmayan FETÖ, yıllarca kendisini yüce dinimiz İslam’ın ilke ve değerleri ardına gizleyerek küresel güç odaklarının taşeronluğunu yapmıştır. Eğitim ve hizmet kisvesi altında kavramlarımızı ve değerlerimizi suiistimal etmiş; gizli emelleri uğruna gençlerin inanç, duygu ve zihin dünyalarını ifsat etmiştir. Dini, şiddet ve istismar aracına dönüştüren bu ihanet şebekesi, 15 Temmuz 2016’da büyük bir suikastla varlığımızı, özgürlüğümüzü, vatanımızı, birliğimizi, kardeşliğimizi ve geleceğimizi hedef almıştır.

- Milletimiz 15 Temmuz'da dinine, değerlerine, özgürlüğüne ve hukuk düzenine canı pahasına sahip çıkmıştır

Ancak tarih boyunca nice zorlukların üstesinden gelen aziz milletimiz, maruz kaldığı bu ihanet kalkışmasına karşı da yine büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla direnmiş; dinine, değerlerine, özgürlüğüne ve hukuk düzenine canı pahasına sahip çıkmıştır. Allah’ın yardımı ve idarecilerimizin dirayetiyle büyük bir cesaret örneği sergileyen aziz milletimiz, şanlı bir direnişle hain darbe girişimini bertaraf etmiştir.

15 Temmuz direnişi, sadece bir darbe girişimini boşa çıkartmakla kalmamış, aynı zamanda dış güdümlü bir terör örgütü olan FETÖ’nün itikadi, ameli ve ahlâkî sapkınlığını da bütün yönleriyle ifşa etmiştir.

Bütün bu hadiseler bize göstermektedir ki yüce dinimiz İslam’ın ve onun evrensel değerlerinin en doğru şekilde bilinmesi, milletimiz, nesillerimiz ve geleceğimiz için son derece hayati öneme sahiptir. Zira İslam’ın hakikatleri konusundaki cehalet ve yanlış bilgi, insanları istismara açık hale getirmekte; özellikle gençleri terör ve istismar yapılanmalarının ağına düşürmektedir. Bu durum ise bireysel ve toplumsal birçok probleme zemin oluşturarak ciddi felaket ve musibetlere sebep olabilmektedir.

Bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün mensuplarıyla azim, kararlılık ve sorumluluk bilinciyle, çağın ihtiyaçları doğrultusunda sahih dinî bilgi ve doğru din hizmeti üreterek nesillerimizi İslam’ın hakikatleriyle buluşturmaktadır. Bu anlamda bir taraftan dinî kavram ve değerler üzerinden toplumumuzu ayrıştırma ve aldatmaya yönelik her türlü söylem ve faaliyetlerle mücadele ederken diğer yandan da milletimizin manevi hayatına nebevî bir yöntemle rehberlik etmeyi büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürmektedir.

Bu vesileyle başta 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadelede fedây-ı can edenler olmak üzere bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet diliyor; gösterdiği büyük cesaret ve direnişten dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.

Milletimizi ve İslam ümmetini her türlü fitne, tefrika, kötülük ve ihanetten muhafaza etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?