banner250

banner246

Diyanet'ten Suudi Arabistan'ın umre kararına büyük destek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji’yi makamında kabul etti.

Dini Haberler 04.03.2020, 10:05
Diyanet'ten Suudi Arabistan'ın umre kararına büyük destek

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükelçi El Khereiji’ye teşekkür etti.

Başkan Erbaş, koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayıldığını vurgulayarak, salgının önüne geçilmesi maksadıyla Suudi Arabistan’ın umre ziyareti için ülkeye girişlerin tedbir amaçlı geçici olarak askıya alma kararının yerinde olduğunu ve kararı desteklediklerini belirtti.

Başkan Erbaş konuyla alakalı olarak, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile irtibat halinde sürecin yakından takip edildiğini kaydetti.

Suudi Arabistan Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji ise kabulünden dolayı Başkan Erbaş’a teşekkür etti. Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili aldıkları önlemler hakkında Başkan Erbaş’a bilgi veren konuk büyükelçi, umre ziyaretleri için alınan tedbir kararının geçici olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılında da hac ve umrede başarılı bir organizasyon gerçekleştirdiğini ve bu yönüyle de diğer İslam ülkelerine örnek olacak hizmetler sunduğunu kaydeden Büyükelçi El Khereiji, Başkan Erbaş’a teşekkür etti.

Kabulde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Dr. Selim Argun,  Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Suna çiçekli 1 yıl önce
Eyer firüz hastalıgı varsa tedbir amacli almişlardir.insAllah kisa zamanda acılır
şehriban özsoy 1 yıl önce
başımız sağolsun üzüldüm bir hocamızı kaybetmenin üzgünlüyü mekkanı cennet olsun bizlere böyle bilgilendirmek aydınlatmak dini konullarda olsun aryın sorun demeniz Allah razı olsun diyanet den
H ÇAPAROĞLU 1 yıl önce
LÜTFEN KABULLER ARTIK SER BEST OLSUN YAL VARI YORUM ÇÜNKİ BEN İLK DEFA KEN Dİ İMKANLARIM LA İNŞALLAH GİDİP ORALARI GÖRMEK KABEYE YÜZ SÜRMEK İSTİYORUM SAYIN BÜYÜKLERİ LÜTFEN KAPILARI AÇINIZ NE OLUR
Hac yolcusu 1 yıl önce
Bende bu sene hacca gitmek istiyorum insaAllah kurra cekiyola cok kimse gitmiyo gitmek isteyenler belli bir miktar yatirsinlar kay dolsunlar onlarada imkan saglasinlar inssaAllah
Erkan Akkaş 1 yıl önce
Rabbim sizlerede gidip gelmeyi nasip eylesin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?