banner268

banner250

Diyanet'ten aile temalı yeni bir yarışma

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), aile içi iletişimde sorunların şiddet yerine, sevgi ve adaletle çözülmesine yönelik farkındalık oluşturmak için "Fotoğraf ve Animasyon Kısa Film Yarışması" düzenleyecek.

Dini Haberler 15.02.2020, 20:17
Diyanet'ten aile temalı yeni bir yarışma

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığınca "aile içi iletişim" temasıyla ulusal düzeyde yapılacak yarışmayla, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve aile olma konusunda toplumun bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Yarışmayla, aile bireylerinin iletişim ve sorun çözme yöntemlerinde şiddet yerine sevgi, saygı, şefkat, merhamet ve adaletin tercih edildiği davranış modellerinin görünür kılınması ve manevi değerlerin yansıtıldığı eserlerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.

- Yarışmaya katılım şartları ve ödül

Katılımcılar, fotoğraf kategorisinde en fazla 5 kare, kısa filmde ise en az 40 saniye, en fazla 3 dakika görüntü süresiyle sınırlandırılan yarışmaya, 2 ve 3 boyutlu her türlü animasyon tekniğini kullanarak 15 Mayıs Cuma günü saat 23.59'a kadar başvurabilecek.

Yarışmaya, jüri ve Düzenleme Kurulunun 1. derece yakınları, yardımcıları ve çalışanları dışında 15 Mayıs 2020 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve haklarında kısıtlılık kararı bulunmayan gerçek kişiler katılabilecek.

Başkanlığın web sayfasından sonuçların ilan edileceği yarışmada, fotoğraf alanında dereceye giren katılımcılara toplam 11 bin, animasyon kısa film kategorisinde ise toplam 35 bin lira ödül takdim edilecek.

ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ>>>

banner237
Yorumlar (2)
İsmail Çlk 2 yıl önce
Yarışmaya katılacak olanlar, veya düşüncesi olanlar arasında whatsapp grubu oluşturulsa, en azından kısa bir fikir alışverişi olabilir iyi olmaz mı sizce de katılımcı arkadaşlar.
Veli PARLAK 2 yıl önce
Yarışmaya keşke eşi kamu çalışanı olma zorunluluğu getirilseydi. Zira eşi özel sektörde çalışanların bir ailesi olmadı
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?