banner261

banner250

Diyanet İşleri Başkanlığı "Alkollü İçecek" iddilarına cevap verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı medya organlarında haber olarak servis edilen "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın alkollü içeceklere harcama yaptığı" iddilarına cevap verdi.

Dini Haberler 27.10.2021, 17:31
Diyanet İşleri Başkanlığı "Alkollü İçecek" iddilarına cevap verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı medya organlarında haber olarak servis edilen "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın alkoliçeceklere harcama yaptığı" iddilarına cevap verdi. 

Başkanlıktan yapılan açıklamada "Bugün bazı medya organlarında yer alan Diyanet İşleri Başkanlığının alkollü içeceklere harcama yaptığına dair iddialarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur" ifadelerine yer verildi.

- Alkollü içecek alımı söz konusu değildir

Diyanet İşleri Başkanlığımızın taşra teşkilatındaki bazı harcama birimlerince 2018-2019 yıllarındaki çay alımları için Taşınır Kayıt ve Yönetim Sisteminde (TKYS) “150.08.01 Alkolsüz İçecekler” kodu seçilerek Taşınır İşlem Fişi (TİF) düzenlenmesi gerekirken zuhulen “150.08.02 Alkollü İçecekler” kodu yani bir üst satır seçileceğine bir alt satır seçilmiştir. Haberlere konu olan durum bundan ibarettir. Dolayısıyla, alkollü içecek alımı söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

banner237
Yorumlar (5)
Abdullah 1 ay önce
Açıklama için diyanet işlerini tebrik ederim diyanete yönelen her türlü haksız eleştirilere de diyanet cevap vermeli inanıyorum ki hesabını veremeyeceği işlere girmez diyanet işleri başkanlığı
Ahmet karaosmanoğlu 1 ay önce
Dışarıdan saldırıları anladımda içinizdeki bende müslümanım diyen dindüşmanlığını birtürlü anlayamıyorum Allah islah etsin dinayet işleri başkanlığımızdan Allah razı olsun çok güzel çalışıyor
Ziya şişman 1 ay önce
Süper
Muhammet KIRLI. 1 ay önce
EyvAllah.
Gökhan 1 ay önce
Diyanete bu kadar saldırılması güzel. İblis ve uşakları sizinle uğraşıyorsa güzel şeyler yapıyorsunuz demektir. Yalnız din düşmanlarına da açık vermemek gerekir.