banner203

banner217

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Diyanet personeline çağrı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs salgını karşısında mağdur olan vatandaşlar için Diyanet personeline bir çağrıda bulundu.

Dini Haberler 30.03.2020, 20:58
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Diyanet personeline çağrı

Tüm dünyada etkili olan ve Dünya Sağlık Örgütünün "pandemi-çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalık" olarak ilan ettiği yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını karşısında mağdur olan, başta 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar olmak üzere, salgın nedeniyle mağduriyet yaşayan tüm vatandaşlar için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, binlerce Diyanet personeline çağrı yaptı.

Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarında yer alan çağrıda, Diyanet bünyesinde çalışan müftü, vaiz, eğitim görevlisi, din görevlisi, imam hatip, müezzin kayyım, Kur'an kursu öğreticisi ve memurlar olmak üzere binlerce personeli, salgın karşısında mağdur olan vatandaşlara destek olmaya çağırdı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, çağrısında, koronavirüs salgını dolayısıyla sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarla salgın nedeniyle ekonomik sıkıntı çeken aileleri işaret ederek maddi ve manevi destek verilmesini istedi.

Erbaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (68)
Yoldaş 8 ay önce
Elhamdülillah
Yoldaş 8 ay önce
Allah kabul eylesin..Din gönüllüsü ve öncülük ettiğimizi gösteririz İNŞÂALLAH..
BeKiRhOcA 9 ay önce
Rıxai ilahji yolunda atılması gereken afımları atarız biiznillah fedakarlıksa fedakarlık ekmepimizi bölüşürüz zalime güldürmeyiz kendimizi vesselam
Abdulkuddus Sağlam 9 ay önce
Allah'ın izniyle Bize yeteriz
Gülami Kartal 9 ay önce
Canı gönülden katılıyorum başkanım
MUSTAFA DÖNMEZ 9 ay önce
Gūn birlik beraberlik gūnū.Kararı destekliyorum
Mustafa Dönmez 9 ay önce
Herkes taşın altına elini koymalı
Dündar ERDEM 9 ay önce
Bu kampanyaya canı gönülden katıldım.Din gönüllüleri bu toplumun çimentosudur. Allah birliğimizi daim eylesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın