banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzmir'de cami hoparlöründen müzik yayını yapanlara sert tepki gösterdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de cami hoparlöründen müzik yayını yapanlar ve sosyal medyada söz konusu müzik yayınını destekleyici ifadelerle paylaşımda bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

Dini Haberler 21.05.2020, 15:19
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İzmir'de cami hoparlöründen müzik yayını yapanlara sert tepki gösterdi
© Diyanet Haber

Dün (20 Mayıs 2020) İzmir'de bazı camilerin ses sistemine yasadışı yollarla girilerek, hoparlörlerinden müzik yayını yapılmıştı.

İzmir'in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden, kimliği belirsiz kişilerce merkezi ezan sisteminin frekansına izinsiz bir şekilde müdahil olunarak bir sabotaj gerçekleştirilmişti.

Konuya ilişkin İzmir İl Müftülüğü suç duyurunda bulunmuş, İzmir Cumhuriyet Başsavcığı; "Söz konusu eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerle, söz konusu haber videolarını övücü ve destekleyici ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca; 'dini değerleri alenen aşağılamak' suçundan re'sen soruşturma başlatılmıştır." açıklaması yapılmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise kişisel sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda, yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu dile getirerek, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti. 

Erbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasadışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez.

Mübarek Ramazan ayında tüm  Müslümanları derinden yaralayan bu hadiseyle ilgili suç duyurusunda bulunulmuş; bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
avcıoğlu 1 yıl önce
Bunu yapan daha önce cami hoparlöründen İzmir marşı okunuyor diye video payşaşan kişi olabilir.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?