banner268

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın eşi Seher Erbaş’tan Rabia için destek çağrısı

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, kök hücre nakli bekleyen 11 yaşındaki Rabia Eraslan ve tüm hastalar için destek çağrısında bulundu.

Dini Haberler 28.07.2020, 17:46
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın eşi Seher Erbaş’tan Rabia için destek çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, kök hücre nakli bekleyen 11 yaşındaki Rabia Eraslan ve tüm hastalar için destek çağrısında bulundu.

Rabia Eraslan haberinin Diyanet Haber'de yer alması üzerine harekete geçen Seher Erbaş, kök hücre nakli bekleyen 11 yaşındaki hafızlık öğrencisi Rabia Eraslan ve ailesiyle telefonla görüşerek Rabia’nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Erbaş ayrıca Rabia’nın kök hücre nakli yapılarak bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla da destek çağrısında bulundu.

Erbaş, “Kim bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur. (Maide-32)” ayet-i kerimesini paylaştığı mesajında, “Kök hücre nakli bekleyen 11 yaşındaki Rabia kızımız ve tüm hastalarımız için desteğinizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

11 yaşındaki Rabia Eraslan, hayata tutunmak ve sağlığına kavuşmak için kök hücre nakli bekliyor.

İki buçuk ay önce 'aplastik anemi' tanısı konulan Rabia, Kayseri Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Hematoloji bölümünde tedavi görüyor. Nevşehir Acıgöl’de İlçe Vaizi olan baba Mevlüt Eraslan, Rabia’nın yeniden hayata tutunabilmesi için kök hücre nakli olması gerektiğini belirterek, “Kızıma iki buçuk ay önce 'aplastik anemi' tanısı kondu. Hastalığın başlangıcından bu yana ilaç tedavisi görüyordu. Doktorlar, kızımın hastalığından kurtulması için kök hücre nakli olması gerektiğini söylediler. Duyarlı vatandaşlarımızın kök hücre bağışında bulunmasını istiyoruz” diyerek kök hücre bağışı yapmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu.

Rabia kök hücre nakli için desteğinizi bekliyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (15)
Bestami Demir 1 yıl önce
Diyanet Personeliyim Trabzon/ Çaykara da imam Hatipim.Düzenli olarak kan veriyorum (0Rh+)En az 15 defa kan 2 defa da tromposit kan verdim.Bizim de faydamız olursa iñsaAllah seve seve veririm.Benim de engelli kızım olduğu için biliyorum, hasta anne ve babanın durumunu daha iyi anlıyorum.Selam ve dua ile.
İsa 1 yıl önce
05447341950 Telefon Numaram. Uyarsa seve seve veririm Allah Şifa versin yavrumuza
Mevlüt ERASLAN 1 yıl önce
18-50 yaş arası sağlıklı herkes Bulundukları her ildeki KIZILAY MERKEZLERİNE giderek kök hücre bağışında bulunabilir. Her türlü kan grubu bağışta bulunabilir.
EMRE 1 yıl önce
Allah acil şifalar versin
Mesut güler 1 yıl önce
Eğer uyum sağlarsa vermeye hazırım yalnız kan gurubu nu öğrensek daha iyi verim alabiliriz
Melda 1 yıl önce
Herhangi bir ilde bağış yapılabilir mi
Abdullah Eker 1 yıl önce
Bende bu güzel yavruya döner olmak isterim teofonum 05538384985 nereye gelmem gerekirse bilgi verirseniz sevinirim
Ethem DOYDU 1 yıl önce
60 yaşındayım eğer yadimci olabilirsem mutlu olurum ne yapmam gerekirse yapmaya Sllahin izni ile hazırım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?