banner203

banner250

Diyanet'in 2020 yılında personel sayısı arttı mı?

Hemen her fırsatta Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında mesnetsiz iddiaları yaymayı "HABERCİLİK" sayan bazı medya organları yalan ve iftirada sınır tanımıyor.

Dini Haberler 21.02.2021, 18:19
Diyanet'in 2020 yılında personel sayısı arttı mı?

Özellikle koronavirüs salgını sürecinde Diyanet İşleri Başkanlığı personelini hedef alan bazı basın yayın organları bu defa da 2020 yılında Diyanet'in Personel sayısının 25 bin artırdığı yalanını ortaya attı.

Yapılan "YALAN HABER"in aksine Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 yılında personel sayısının azaldığı ortaya çıktı.

Başkanlık yapılan yalan haberlere ilişjin kamuoyunu bilgilendirdi ve "Gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada:

Bugün bazı medya organlarında yer alan, “2019’da toplam 104 bin 814 personeli olan Diyanet, 2020’de bu sayıyı, sözleşmeliler hariç, yaklaşık 25 bin kişi arttırarak, 128 bin 469’a yükseltti” şeklindeki iddia gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamu İdarelerince Hazırlanacak Performans Programları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince doğru ve güvenilir bilgiye dayalı, mali saydamlığı ve hesap verebilirliği sağlayacak şekilde Başkanlığımız performans programları her yıl hazırlanmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Söz konusu programlara atıf yapılarak yazılan haberde yer alan, 104 bin 814 personel sayısı, Başkanlığımız 2020 Yılı Performans Programında yayınladığı ve 2019 yılına ait kadrolu personel sayısıdır. Söz konusu programda aynı yıla ait sözleşmeli personel sayısı ise 26 bin 061 olarak ayrı bir tabloda gösterilmiştir. Dolayısıyla 2020 yılı Performans Programına göre 2019 yılı kadrolu ve sözleşmeli toplam personel sayımız 130 bin 875’tir.

Başkanlığımız 2021 Yılı Performans Programında ise aynı tablo içinde gösterilen 2020 yılındaki kadrolu ve sözleşmeli toplam personel sayımız 128 bin 469’dur.

İddia edilenin aksine personel sayımızda artış değil, düşüş olmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (18)
Turnalar 8 ay önce
Dini mübini anlatmaya çalışanlara karşı yapılan mesnetsiz ve asılsız iddialar, bu iddiaları yapanlar hz. Peygamber döneminden ve dahi ilk insan ve peygamberden bu yana hep yapıldı, şimdi de yapılıyor, yarın da yapılacak. Bu meseleye karşı müslümanlar ne durumdalar hangi argümanlarla cevap veriyorlar önemli olan bu. Bâki muhabbetler dilerim.
Firdevs Bor 8 ay önce
İslam dinine karşı olanlar hemen her fırsatta iftira at izi kalsın kabilinden böyle yalan haber uydurmayın adet edindiler.yalan haber yapmanın ağır yaptırımları,cezası olmadıkça bu durum böyle sürer gider
ALİ 8 ay önce
Yalan haberler yapanları Allah'a havale ediyorum. Güzide kurumumuz olan diyanet işleri bakanlığımıza iftira atanları Allah ıslah eylesin.
Mehmet AKARSLAN 8 ay önce
Hemen her fırsatta Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında mesnetsiz iddiaları yaymayı "HABERCİLİK" sayan, yalan ve iftirada sınır tanımayan bu medya organlarını isimlerini yazalım, "bazı basın organları" demeyelim, bu konuda gerekirse bir Cuma Hutbe okuyalım. Savunma'dan çıkalım ve pozisyonumuzu Taarruz olarak belirleyelim. İp zaten çok inceldi, kopacağı varsa kopsun artık.
Hayrettin 8 ay önce
Meyve veren ağaç taşlanırr sözü misali diyanette iyi meyve vermeye başladığından taşlanır daha güzel meyveler vermek için çalışmalarımıza daha azimli bir şekilde devam etmeliyiz ve meyve vermeye engel olan fazla ve zararlı dalları Ağaçtan Budamalıyız Allah yar ve yardımcımız olsun
Mehmet Zeki 8 ay önce
Meyve veren ağaç taşlanır.
İsmail 8 ay önce
Ezan sesinden rahatsız olan camii yi tanımayan güruh kininizde boğulacak siniz
Alaattin Akocak 8 ay önce
ALLAH CC sayılarını artırsın
Bundan kim rahatsız oluyorsa onlarında sayılarını sıfıra indirsin
Adı üzerinde DİN diyanet adamı
ALLAH CC tekrar tekrar sayılarını ziyade etsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?