banner297

banner319

Diyanet Emniyet mensuplarına dini istismar eden terör örgütlerini anlatıyor

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı, emniyet mensuplarına doğru dini bilginin önemi ve dini istismar eden FETÖ, DAEŞ gibi terör örgütleri hakkında bilgi veriyor.

Diyanet Haber 14.01.2022, 11:55
Diyanet Emniyet mensuplarına dini istismar eden terör örgütlerini anlatıyor
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Polis Akademisi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Emniyet mensuplarına yönelik "Din İstismarıyla Mücadelede Sahih Dini Bilginin Önemi" konulu konferanslar başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, dini istismar eden FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da devlete ve millete çok acı bir olay yaşattığını söyledi.

Albayrak, yaşananlardan sonra devlet kurumlarının üzerine düşeni yapmaya çalıştığını belirtti.

Diyanet'in din istismarıyla mücadelede sahih dini bilginin önemini anlattığını vurgulayan Albayrak, "İmzalanan protokol kapsamında Polis Akademisi mensuplarına seminerler vermeye başladık. Bu çalışma her iki kurumun karşılıklı iş birliği, anlayışı ve özverisiyle devam ediyor." dedi.

"Sunumlar ve kitapçıklar hazırlıyoruz"

Protokolün devletin güvenliğinden sorumlu polis ile devletin dini güvenliğinden sorumlu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hayata geçirilmesinin önemine işaret eden Albayrak, şöyle devam etti:

"Diyanet İşleri Başkanlığı, devletin dini güvenliği ve manevi rehberliğinden sorumludur. Dolayısıyla milletimizin, devletimizin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ benzeri yapılarla mücadele etmek için çalışmalar yapıyoruz. Sunumlar ve kitapçıklar hazırlıyoruz. Bunları Polis Akademisi ile paylaşıyoruz. Polislerimize sahih dini bilginin öneminin yanı sıra dini istismar eden FETÖ ve DAEŞ gibi terör örgütlerini anlatıyoruz. Bu terör örgütlerinin Kur'an ve sünneti, bağlamından nasıl kopardığının eğitimini veriyoruz."

Albayrak, amaçlarının, devlet güvenlik mücadelesi verirken art niyetli olmayanların bundan zarar görmemesi olduğunu söyledi.

Vaaz ve irşat faaliyetlerini cami dışında vermeye gayret ettiklerini dile getiren Albayrak, şunları kaydetti:

"Sadece konferans değil yazılı ve görsel materyallerle bunu destekliyoruz. Bu eğitimleri Polis Akademisi şubesinin bulunduğu bütün illerde vermeye başladık. Müftülerimiz, vaizlerimiz Başkanlığımız tarafından özel eğitim aldı. Bu noktada bir talep geldiğinde arkadaşlarımız gereken sunumu yapıyorlar. Eğitimlerde polislerimiz için önemli olan vatan, din, Diyanet, millet, şehadet, gazilik gibi manevi derecelerin önemi üzerinde de duruyoruz."

Kaynak: AA
banner279
Yorumlar (0)