banner250

banner246

Din görevlisi öğrencilerle meslek erbaplarını buluşturuyor

Antalya Mustafa Koç Camii İmam Hatibi Mehmet Erdem, öğrencilerle çeşitli meslek gruplarından kişileri çevrimiçi etkinliklerde bir araya getiriyor.

Dini Haberler 08.02.2021, 11:17
Din görevlisi öğrencilerle meslek erbaplarını buluşturuyor
© AA

Antalya Mustafa Koç Camii İmam Hatibi Mehmet Erdem, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde öğrencilerle çeşitli meslek gruplarından kişileri, düzenlediği çevrimiçi etkinliklerle bir araya getiriyor.

Antalya Mustafa Koç Camii İmam Hatibi Mehmet Erdem, 2014'te öğrencilerin sorumluluk bilincinin gelişmesi ve kendilerini toplumda daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla "Cami-Okul El Ele" Projesi'ni hayata geçirdi.

Öncelikle Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle camide başlatılan proje büyük ilgi gördü.

Kovid-19 salgını nedeniyle projeye ara verilmesi üzerine Erdem, uzak kaldığı öğrenciler için her cuma akşamı "Çevrimiçi Kariyer Günleri" düzenlemeye başladı.

Erdem, etkinlik kapsamında konuk ettiği çeşitli meslek gruplarından başarılı isimleri öğrencilerle buluşturuyor.

Mehmet Erdem, ilk başlattıkları projeyle camide farklı okullardaki öğrencilerin kaynaşmasını sağladıklarını söyledi.

Yaz Kur'an kurslarında sadece dini bilgi değil, haftada bir gün Türkçe ve matematik gibi dersleri verdiklerini anlatan Erdem, salgının ardından da çevrim içi etkinlikle öğrencilerle buluşmayı sürdürdükleri için mutlu olduklarını belirtti.

Buluşmaya 100'e yakın gencin katıldığını bildiren Erdem, şöyle devam etti:

"Gençlerimizle bir araya geldiğimiz zaman her hafta farklı katılımcı konuk ediyoruz. Gençlerimiz aklında ne tür sorular varsa bizlere yazıyor, onların adına konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza soruyoruz. Gençlerimizin ufukları daha da genişleyerek hayata bakış açıları farklılaşıyor. Arzumuz, onların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmak. Her anlarında yanlarında olabilmek için gece gündüz çalıştık. Hep beraber bir araya gelerek bugünlere ulaştık. Etkinliğe katılan gençlerimiz, ekranlardan daha sonra da birbirleriyle sohbet etme imkanı bulabiliyor. Yeni kardeşlik bağını burada da oluşturabiliyoruz."

Erdem, ömrü yettiğince görevine dört elle sarılıp bu tür etkinlikleri sürdüreceğini kaydetti.

Eski Antalya İl Müftüsü Osman Artan ise Mehmet Erdem'in başlattığı projenin çok başarılı olduğuna işaret ederek, "Bu tür çalışmaların ayrı bir yeri var. İşi daha da geliştirdi ve çemberi genişletti. Diyanet İşleri Başkanlığınca da çocuklara internetten eğitimlere devam ediliyor." dedi.

Kaynak: AA
Yorumlar (1)
Mustafa Sakarya 5 ay önce
Helal olsun hocama
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?