banner250

banner255

Din görevlileri yarıyıl tatilinde çocuklarla çevirim içi ortamda buluşacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını sürecinde yüz yüze eğitim alma imkanından mahrum kalan öğrencilere yarı yıl tatilinde düzenleyeceği etkinliklerde dini bilgiler eğitimi verecek.

Dini Haberler 22.01.2021, 14:31
Din görevlileri yarıyıl tatilinde çocuklarla çevirim içi ortamda buluşacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, salgın sürecinde uzaktan eğitimle yarı dönemi tamamlayan öğrencilere yönelik geliştirdiği "Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrim İçi Buluşuyor" isimli projeyle din görevlilini çevirim içi ortamda çocuk ve gençlerle buluşturuyor.

Program kapsamında çocuklarını yarı yıl tatilinde din görevlileriyle buluşturmak isteyen veliler mahallesindeki cami görevlileriyle iletişim kurabilecek veya müftülüklerden bilgi alabilecek.

Ülke genelinde bilgisayar, internet vb. teknik imkânı olan cami görevlileri, görev bölgelerinde ikamet eden çocuklarla ilgili tarih aralığında her gün çevrimiçi buluşma programı düzenleyebilecek. Program çeşitli uygulamalar üzerinden online olarak uygulanabilecek. Hafta içi her gün din görevlileri tarafından çocuklara ilk 20 dakikalık dilimde dini bilgiler dersi, ikinci 20 dakikalık dilimde ezber dinleme ve son 20 dakikalık dilimde ise anlatılan konu üzerinden soru-cevap bölümü yapılacak.

Örencilere derse katıldığı gün, doğru verilen her cevap için ve ezberlenen her sure ve dualariçin puanlar verilecek. Puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilerek birinci, ikinci ve üçüncülere mahalli imkanlar ölçüsünde ödüller verilecek.

Program 15 Ocak ve 22 Ocak 2021 tarihlerinde Cuma hutbesinde tümcamilerde duyuruldu.

banner242
Yorumlar (1)
Ilhan 7 ay önce
Hayra vesile olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?