banner203

banner250

Din görevlileri vatandaşları virüse karşı uyaracak

Tüm dünyada etkili olan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye'de birinci dalganın henüz devam ettiği belirtilen koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı din görevlileri vatandaşlara uyarılarda bulunacak.

Dini Haberler 09.07.2020, 14:18
Din görevlileri vatandaşları virüse karşı uyaracak
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Türkiye'de birinci dalganın henüz devam ettiği belirtilen koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı din görevlileri vatandaşları uyaracak.

Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzasıyla 81 il müftülüğüne gönderilen genelgede, din görevlilerinin vatandaşları koronavirüs tedbirlerine karşı uyarması istenildi.

Adı geçen genelgede, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Covid-19) bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla özenli davranılması gerektiği hatırlatarak, "normalleşme sürecinde hastalıkla mücadelede rehavete düşülmemesinin ve devletimiz tarafından öngörülen tedbirlere titizlikle riayet edilmesinin büyük bir önem arz ettiğinin" altını çizdi.

Özellikle taziye ve düğün gibi kalabalık ortamlarda virüsün hızla yayıldığına dikkat çeken Erbaş, normalleşme süreciyle birlikte yeni vakaların arttığının müşahede edildiğini vurguladı.

Başkan Erbaş, din görevlilerinin 'manevi destek' ya da 'tebrik' amaçlı iştirak ettikleri törenlerde, vatandaşların kurallara uygun davranmaları hususunda uyarılmasını istedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?