banner297

banner319

Din görevlileri projelerini Diyanet'e sundu

banner265

Türkiye genelinde görev yaptıkları camilerde ve cami dışındaki çeşitli alanlarda özgün projeler geliştiren din görevlileri, söz konusu proje ve çalışmalarını sunmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen çalıştaya katıldı.

Diyanet Haber 16.10.2020, 16:35
Din görevlileri projelerini Diyanet'e sundu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı yaklaşık 90 bin camide görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlar, bulundukları bölgenin eğitim, kültür ve sosyolojik durumlarına göre özgün projeler geliştiriyor.

Özellikle gençliğe yönelik hayata geçirilen projeler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da yakinen takip ediliyor.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılması ve din görevlileri arasında tecrübe paylaşımının sağlanması, cami hizmetlerinde verimliliğin artırılması amacıyla çalıştay düzenledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi (online) düzenlenen ve dört oturum halinde gerçekleştirilen 10. Cami Görevlileri Çalıştayının açış konuşmasını yapan Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç, çalıştayda cami merkezli faaliyetler başta olmak üzere ağırlıklı olarak çocuklara, öğrencilere ve gençlere yönelik eğitim, sosyal, kültürel, sportif vb. faaliyetlere yer verilerek çağın getirdiği sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alınacağını belirtti.

4 oturum halinde gerçekleşen çalıştayda görev yaptıkları camilerde ve cami dışındaki çeşitli alanlarda özgün projeler geliştiren 19 din görevlisi, söz konusu proje ve çalışmalarına dair sunumlar yaptı.

Cami görevlilerinin yürüttükleri çalışmaların cami, cemaat ve toplum nezdinde önemli bir zihinsel ve fiziksel dönüşüme öncülük ettiğinin belirtildiği çalıştayda, örnek proje ve faaliyetleriyle öne çıkan din görevlileri arasında “Cami Görevlileri Çalıştayı”nın devamlı yapılması ve sonrasında çalıştaylara katılan din görevlilerinin proje ve faaliyetlerini “Tecrübe Paylaşımı Toplantıları” ile ülke genelindeki din görevlileriyle paylaşılması istendi.

10. Cami Görevlileri Çalıştayı, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’ın değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (4)
Bayram 2 yıl önce
Gençler ve çocuklar gelecegimizdir.rabbim vatana millete hayırlı geñçler yetiştırmeyi nasip etsin.
Hüseyin Öztürk Nazilli müezzin Kayyım 2 yıl önce
40 ÖNÜNDEN 40 ARKASINDAN 40 SAĞINDAN 40 SOLUNDAN OLMAK ÜZERE 160 HANEYİ BİR CAMİYE BAĞLAMAK, PERŞEMBEYİ CUMAYA BAĞLAYAN GECE, TOPLANTI YAPMAK 10 EVE BİR BAŞKAN VERMEK, HASTA, İŞSİZ, BORÇLU OLAN VATANDAŞLARA CAMİ HEYETİNE BİLDİRMEK.. CANLI OLARAK BUNU VERMEK İSTEDİM YAZILI İSTİYORUZ DEDİLER.. NAZİLLİ İLÇESİNE GELDİKLERİNDE, YANİ PROJE MI ALMADILAR. FAYDALARINI BİR SAAT KONFERANS VERMEYE HAZIRIM .EN YÜKSEK PROJE BU OLACAĞINA GÖNÜLDEN İNANIYORUZ. TÜRKİYE'DE BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR SAYGILAR. Ne zaman çağırılrsa en geniş manada anlatmaya hazırız
Hasan Hüseyin Yalçınkaya 2 yıl önce
Rabbim mufavvak eylesin hayırlara vesile olmasını Cenabı ALLAH'tan niyaz ederiz
Ebubekir 2 yıl önce
Özgün proje geliştiren 19 cami görevlisinin adını ve görev yaptıkları şehirleri projelerinin isimlerini de görmek isterdim.