banner250

banner246

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şundan emin olsunlar ki hayallerine kavuşamayacaklardır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de ezan sistemine yapılan sobataj girişimiyle ilgili "Şundan emin olsunlar ki bu milletin son ferdinin, son damla kanı da toprağı ıslatmadan o hayallerine kavuşamayacaklardır." dedi.

Dini Haberler 22.05.2020, 19:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şundan emin olsunlar ki hayallerine kavuşamayacaklardır

Erdoğan şöyle konuştu:

15 Temmuz gecesi de sela okunan camilere saldırıp imamları darbeden ezan, bayrak, vatan düşmanı müstevli zihniyet aklınca rövanş alıyor. Bunların hayallerinde cami minarelerinden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır. Bunu biliyoruz. Şundan emin olsunlar ki bu milletin son ferdinin, son damla kanı da toprağı ıslatmadan o hayallerine kavuşamayacaklardır."

Erdoğan, konuşmasında İstiklal Marşı'nın "Ruhumun senden İlahi şudur ancak emeli / Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli / Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli / Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli" dizelerini okudu. 

Bunun böyle devam edeceğini dile getiren Erdoğan, "Böyle geldi, bundan sonra da inşallah aynı şekilde devam edecek." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Ekrem Genç 1 yıl önce
Sayın Cumhurbaşkanımız! Çok yerinde bir açıklama yapmıştır. Sonsuza dek ezanlarımız susmayacaktır.
Din düşmanları kininden geberecektir. Kuran-ı Kerim ayet beyan buyuruyor. Cenab-ı Allah dinine sahip çıkanların yardımcısıdır.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?