banner250

banner255

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik koronavirüs çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda vaka sayısının artmasıyla birlikte kişisel sosyal medya hesaplarından vatandaşlara çağrıda bulundu.

Dini Haberler 21.03.2020, 00:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik koronavirüs çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda vaka sayısının artmasıyla birlikte kişisel sosyal medya hesaplarından vatandaşlara kritik bir çağrıda bulundu.

Sesli mesajla yaptığı çağrıda Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkede koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüldüğünü belirterek, "Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz." dedi. 

Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesajla çağrıda bulundu. 

"Koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor." ifadelerinin yer aldığı paylaşımdaki mesajda Erdoğan, şunları söyledi: 

"Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikle hijyen kurallarına riayet edilmesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.

Koronavirüs ile vermiş olduğumuz bu mücadelede yanımızda duran ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm vatandaşlarıma şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor günleri de inşallah hep birlikte atlatacağız. Kalın sağlıcakla."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesli mesajı, üç operatörden de başta 50 yaş üstü olmak üzere tüm vatandaşların cep telefonu aranarak dinletiliyor. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Ali 1 yıl önce
Allah devletimizin milletimizin tüm müslüman aleminin yar ve yardımcısı olsun Allah devletimize zeval vermesin Allah hepsinden razı olsun
Caner can 1 yıl önce
Allah c.c. ülkemiz ve islam beldeleri başka olmak üzere tüm insanlığı muhafaza etsin inşAllah
Emine Yaman 1 yıl önce
Allah devletimizin yar ve yardımcısı olsun.
Serpil yetiskin 1 yıl önce
Allah tüm dünyaya ve ülkemize Rahman ismiyle merhamet etsin yardım etsin .
Ali Akın 1 yıl önce
Allah şu mubarek miraç kandili hürmetine zor günlerimizde Ülkeme Müslüman islam alemine ve tüm Dünyaya yar ve yardım etsin inşAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?