banner250

banner255

Çat’ta 7 hafız icazet aldı

Erzurum Çat İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere, hafızlık belgeleri takdim edildi.

Dini Haberler 22.01.2021, 00:33
Çat’ta 7 hafız icazet aldı
© Diyanet Haber

Çat İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan 7 öğrenci, hafızlık belgelerini İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan'ın elinden aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrenciler için İlçe Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini takdim eden İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan, "Kur'an kurslarımızda hafızlık eğitimlerini tamamlayarak girdikleri sınavda başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hamele-i Kur'an olan kardeşlerimizin, bundan sonraki hayatlarında Kur'an'ın ve İslam'ın hadimi olmalarını Rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

Bundan sonra da daha fazla hafız yetiştirmenin gayreti içerisinde olacaklarını kaydeden Müftü Erdoğan, "Salgın sürecinde öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti göstererek Kur’an eğitimine devam ediyor. Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren velilerimize çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Ali 7 ay önce
Tebrik ediyorum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?