banner250

banner246

Camilerde bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş açıkladı

A Haber'de "Sahur Vakti" programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, camilerde bayram namazının kılınıp kılınmayacağı sorusunu cevapladı.

Dini Haberler 26.04.2020, 04:12
Camilerde bayram namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş A Haber'de Hikmet Öztürk'ün sunduğu "Sahur Vakti" programının canlı yayın konuğu oldu.

Erbaş, tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını karşısında nasıl tefekkür edilmesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Program sunucusu Hikmet Öztürk'ün, camilerde bayram namazının kınıp kılınmayacağı sorusu üzerine Erbaş şu ifadeleri kullandı:

Biz şu ana kadara faaliyetlerimizi, Sağlık Bakanlığımızla, İçişleri Bakanlığımızla hatta Muhterem Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılmış olan toplantılarda aldığımız kararlar çerçevesinde yürüttük. Biz bu süreci yine kurumlarımızla iş birliği içerisinde, irtibat içerisinde sürdürüyoruz, takip ediyoruz. Yani bayrama kadar süreçte bir iyileşme olursa yine birlikte yapacağımız istişareler neticesinde kararımızı veririz. İnşaallah dua edelim milletimiz bayram namazlarını camilerde kılabilsin, bunula ilgili bir ortam oluşsun, dua edelim. Şu anda söyleceğimiz herhangi bir birli yok, bekleyeceğiz, göreceğiz. Tedbirlere uyalaım, tedbirlere uyalım ki, bu süreç çabuk iyileşsin ve biz de camilerimize kavuşalım. 

Hacla ilgili soru üzerine ise başkan Erbaş, "Evet hacla ilgili 85 bin kadar vatandaşımız büyük bir heyecanla bu yıl hacca gitmeyi bekliyordu ama bu salgın dolayısıyla şu anda kesinleşmiş bir şey yok. Bizim hem  bu noktada Suudi Arabistan'ın kararını beklememiz gerekiyor hem de vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutarak bu salgın sürecindeki iyileşmeyi de dikkate alarak ona göre bir karar vereceğiz. Nasıl ki bayramla ilgili şuan söyleyeceğimiz bir şey yoksa hac konusunu da beklemek zorundayız." dedi.

VİDEO HABER

banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?