banner250

banner203

Camide ihtiyaç sahiplerine her gün 500 ekmek ikram ediliyor

Antalya Manavgat İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Ayşe Kasapoğlu Camii'nde başlatılan kampanyayla Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine her gün 500 ekmek dağıtımı yapılıyor.

Dini Haberler 21.04.2021, 21:56
Camide ihtiyaç sahiplerine her gün 500 ekmek ikram ediliyor
© AA

Manavgat İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Ayşe Kasapoğlu Camii'nde başlatılan kampanyayla Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine her gün 500 ekmek dağıtımı yapılıyor.

Manavgat İlçe Müftülüğünden alınan bilgiye göre camiyi yaptıran hayırsever Kasapoğlu ailesi ile cami görevlisi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahipleri için ekmek kampanyası başlatıldı.

Günde 350 ekmekle başlayan kampanyada dağıtılan ekmek sayısı, talebin fazla olması nedeniyle 500'e yükseltildi.

İmam Hatip ve Vefa Sosyal Destek Grubu Görevlisi Ahmet Aladağ ile gönüllü 3 kişi, fırından gelen ekmekleri, cami bahçesinde her gün vatandaşlara ücretsiz ikram ediyor.

Ayrıca kayıt yaptıran ihtiyaç sahiplerine yapılan inceleme sonrasında gıda yardımında bulunuluyor.

Din görevlisi Aladağ, Kovid-19 salgını sebebiyle Manavgat'ta turizm sektöründe çalışan birçok insanın işsiz kaldığını ve zor günler geçirdiğini belirtti.

Bu ailelere Ramazan ayında yardımcı olmak için harekete geçtiklerini aktaran Aladağ, ikindi namazından sonra caminin bahçesine kurulan ekmek standında gönüllü vatandaşların her gün ekmek dağıttığını söyledi.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?