banner250

banner246

Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu dualarla açıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onların hem eğitimleri hem de kalmaları için rahat yerler hazırlanması noktasında ne kadar gayret edersek, Allah indinde o kadar güzel ve makbul işler yapmış oluruz." dedi.

Dini Haberler 31.01.2020, 21:35
Bursa Abdullah Tivnikli Kız Öğrenci Yurdu dualarla açıldı

Eğitim ve öğrenimin önemine değinen Erbaş, "Gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onların hem eğitimleri hem de kalmaları için rahat yerler hazırlanması noktasında, burada gördüğünüz yurt gibi, ne kadar gayret edersek Allah indinde o kadar güzel ve makbul işler yapmış oluruz." ifadesini kullandı.

Türkiye Diyanet Vakfının 66 öğrenci yurdunun bulunduğuna işaret eden Erbaş, şöyle konuştu:

"Yurtlarımızda öğrencilerimizin mümkün olduğunca bir otelde kalmaları şeklinde değil de hem yurtta kalmalarını hem de yurtta eğitim ortamları içinde vakitlerini geçirmelerini sağlamaya, çeşitli seminerler, okuma planları, etkinlikler yaparak adeta ikinci bir üniversite eğitimi haline getirmeye çalışıyoruz. Amacımız, öğrencilerimize yetişmelerinde güç vermek, daha nitelikli yetişmelerini sağlamak."

Erbaş, Vakfın bütün yurtlarında, yurt, kurs, burs şeklinde bir metotla çalıştıklarını anlatarak, "İnşallah bu yurdumuzda nice gençlerimiz kalırlar, yetişirler ve onları geleceğe daha güzel hazırlarız." dedi.

banner249
Yorumlar (1)
osman 1 yıl önce
keşke birde hangi il de açıldıgıda yazsaymış
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?