banner250

banner246

Başkan Erbaş, video konferans yöntemiyle engelli personelle görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Engelliler Haftası nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli olan engelli personellerle video konferans sistemiyle görüştü.

Dini Haberler 11.05.2020, 21:24
Başkan Erbaş, video konferans yöntemiyle engelli personelle görüştü

Tüm engelli personeli temsilen seçilen 11 görevliyle görüşen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, görüşmeden duyduğu mutluluğu ifade ederek, Engelliler Haftasının hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığının görme, işitme, ortopedik ve zihinsel engelliler ile ilgili yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Erbaş, şunları söyledi:

“Dünyada ilk defa işitme engellilere yönelik Türk İşaret Dili Dini Kavram Sözlüğü’nün hazırlanması büyük bir hizmet oldu. İki yüz kadar hocamıza işaret dili eğitimi aldırdık. Çeşitli camilerde hutbe ve vaazların işaret diline çevrilmesi, görme engelli kardeşlerimiz için Braille alfabesiyle yapmış olduğumuz yayın çalışmaları, eğitim faaliyetleri, fiziksel engelli kardeşlerimiz için camilerin mimarisinde yapmış olduğumuz iyileştirmeler ve engellilere yönelik açtığımız Kur’an kursları gibi pek çok alanda engelli kardeşlerimize hizmetler sunduk. Bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz”

Görüşmeye katılan personeller, tüm engelli personel adına Başkan Erbaş’a, duygu, düşünce ve taleplerini ilettiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?