banner250

banner246

Başkan Erbaş AYBÜ'de yapılacak cami alanında incelemelerde bulundu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Esenboğa Külliyesi'ni ziyaret ederek, külliye alanında yapılacak caminin projesi hakkında bilgi aldı.

Dini Haberler 09.06.2020, 22:45
Başkan Erbaş AYBÜ'de yapılacak cami alanında incelemelerde bulundu

Ankara'nın Çubuk ilçesinde bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Esenboğa Külliyesi'ni ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, üniversite binaları ile yapımı devam eden öğrenci yurtlarının yakınlarında yapılacak olan cami inşaatı alanında incelemelerde bulundu.

Kampüse yapılacak cami hakkında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a bilgi veren AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, caminin, üniversitenin mimari yapısına uygun olarak inşa edileceğini ve çok amaçlı kullanıma uygun şekilde projelendirildiğini kaydetti.

Öğrenciler için nezih bir cami projesi geliştirdiklerini ifade eden Rektör Aydınlı; "Kampüsümüzün yapısına uygun her şeyi düşünerek tasarlanan bir proje. Peyzaj alanları çok fazla, yeşil ve doğayla bütünleşmiş bir cami olacak. Ön tarafında aslında dip dibe binalar düşünülmüş ama biz biraz daha peyzaj alanları bırakarak, yeşil alanı çoğaltacağız. Kız öğrencilerimizi de düşünerek yeni revizyonlar yaptık. Her şey eşit şekilde olacak. Altta öğrencilerimize yönelik İslam sanatları atölyeleri ve derslikleri, onun üzerinde ise toplam 5 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği büyüklükte bir cami yapılacak." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Ebaş, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, yapılacak caminin projesinin, üniversitenin mimarisiyle uyumlu bir şekilde tasarlanmasının önemli olduğunu söyledi.Cami inşaatı alanında yapılan incelemelerin ardından Başkan Erbaş, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ünal ve öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?