banner250

banner203

Almanya'da ırkçılık zirveye çıktı

Almanya'da, Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü kurbanlarından Enver Şimşek'in Nürnberg'deki anıtı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi.

Dini Haberler 07.03.2020, 22:09
Almanya'da ırkçılık zirveye çıktı
© AA

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkanı Hasan Aslan, AA muhabirine, anıtın tahrip edildiğini fark eden cemaatten bir kişinin olayı kendilerine aktardığını söyledi.

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Aslan, Almanya'da son dönemde artan ırkçı saldırılara dikkati çekti.

Aslan, "Almanya'da daha önce de ırkçı saldırılar vardı ama 'özellikle son 2-3 yıldır oluşturulan siyasi hava, bu işlerin bu şekilde yansımasına neden oldu' diye düşünüyoruz. Buradan cesaret alan ırkçılar, özellikle son bir senedir bu işleri tırmandırdı." ifadelerini kullandı.

Perşembe günü bölgede bir camiye imzasız ve isimsiz tehdit mektubuyla kurşun gönderildiğini anlatan Aslan, "Buradaki yerel makamların bu işleri ciddiyetle takip etmelerini istiyoruz. Bunlarla ilgili yeterince çalışma yapılmadığı kanaatindeyiz. Bu kişilerin bulunup, kamuoyunun önüne çıkarılması lazım. İnsanların, polis teşkilatına güveni kalmadı, bunu da toplum olarak her fırsatta vurguluyoruz." diye konuştu.

Almanya'da NSU terör örgütünün ilk kurbanı Enver Şimşek, ailesini geçindirmek için çiçek sattığı Nürnberg'de 9 Eylül 2000'de, NSU'nun 8 kurşunuyla vurularak olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Kaynak: AA
Yorumlar (12)
serpil 6 ay önce
umreye ne zaman götürürler acaba
** 1 yıl önce
Sonuçların açıklanma tarihinin bildirilmesini arz ediyoruz.
Saliha 1 yıl önce
Yozgattan kızlardan full var mı
Ece 1 yıl önce
Admin beyefendi yorumları bi tek sen görüyorsun sanırım bi güzellik yap da ilgili yerlere ulaştır lutfen sonuçlar aciklansin
Şehriban 1 yıl önce
İzmir de kızlardan 69 doğru üzeri yapan var mı
Nahita 1 yıl önce
Ne oldu bu iş??
Z. 1 yıl önce
Lütfen sonuçları açıklayın artık
Hasan 1 yıl önce
Niğde'de erkek 76 üzeri yapan var mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?