banner261

banner250

Afetlere karşı 90 bin camide eller duaya kalkacak

Türkiye'nin son günlerde maruz kaldığı sel, deprem ve yangın felaketleri ile kuraklığın sona ermesi için cuma vakti ülke genelindeki tüm camilerde dua edilecek.

Dini Haberler 05.08.2021, 16:29
Afetlere karşı 90 bin camide eller duaya kalkacak

Bir taraftan sel felaketlerinin yaraları sarılmaya çalışılırken diğer yandan ülke genelinde farklı noktalarda eş zamanlı olarak çıkan orman yangınlarına karşı mücadele sürüyor.

Cuma vakti ülke genelindeki tüm camilerde afetlerin sona ermesi için dua edilecek

Türkiye'nin son günlerde maruz kaldığı sel, deprem ve yangın felaketleri ile kuraklığın sona ermesi niyazıyla cuma vakti ülke genelindeki 90 bini aşkın camide eller duaya kalkacak.

Son günlerde yaşanan doğal afetler nedeniyle ülke genelindeki 90 bin camide dua edileceği bilgisini paylaşan Diyanet İşleri Başkanlığı, konuya ilişkin il ve ilçe müftülüklerine bir yazı gönderdi.

90 bin camide Yasin, Fetih ve Mülk suresi okunacak

Başkanlık, "Afetlere Karşı Milletçe Duadayız" başlıklı yazıda, bugün (6 Ağustos 2021 Cuma), son günlerde maruz kalınan sel, kuraklık, deprem ve salgın hastalık gibi felaketlerden korunmak ve devam etmekte olan orman yangınlarının en kısa sürede kontrol altına alınabilmesi niyazıyla ülke genelindeki 90 bini aşkın camide cuma namazından önce Yasin, Fetih ve Mülk suresi okunacağını ve dualar edileceğini belirtti.

CUMA HUTBESİ İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (7)
Enes Çakır 4 ay önce
Hocam yangınlar için Marmara ege ve Akdeniz bölgesinde ki camiler de yağmur duası yapılsaydı
Davut kasap 4 ay önce
Allah kabul eylesin.Rabbim yardımcımız olsun.
Sefa 4 ay önce
Rabbim Dualarımızı Kabul Eylesin İNŞALLAH
Cevat ÖZDEMİR 4 ay önce
Rabbim kabul eylesin tüm ümmet-i muhammed üzerinden berteraf eylesin inşaAllah
Süleyman Kızıl 4 ay önce
Cenabı zülcelal hazretleri şimdiden tüm milletimizin bütün Müslümanların yapacağı hayır dualarını kabul eylesin.
Dualarımızın kabul olması için dualarımızın kabul olunmasına engel teşkil eden günahlarımızı kusurlarımızı Rabbim affı mağfiret eylesin bütün kötülüklerden afetlerden belalardan zelzelelerden yangınlardan düşman hunlarından bizleri ve tüm islam beldelerini Rabbim masum ve mahfuz eylesin... Ülkemizi içinde bulunduğu faiz bataklığından fuhuş zina içki kumar gibi kötülüklerden en kısa sürede Rabbim kurtarsın İnşAllah... Aldığı vazifeyi en güzel şekilde yapan ve kazancı helal olan, aile efradına helal lokma yediren kullarından eylesin inşAllah...
Kibirden riyadan gösterişten dedikodu gıybetten ikiyüzlülükten, kul hakkı yemekten, yetim malı yemekten, kamu malını kendi şahsi çıkarlarına kullanmaktan, Rabbim bizleri muhafaza eylesin inşAllah...
ŞENER KUTLUAY 4 ay önce
Rabbim bu CENNET VATANIMIZI sel ,deprem ve yangın afetinden muhafaza eylesin inşAllah. Yapacağımız ibadet ve dualarımızı kabul eylesin.
Ahmet karaosmanoğlu 4 ay önce
Allah yapılan duaları kabül etsin inşAllah