banner250

banner255

23-24-25-26 Nisan'da 31 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada "23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Dini Haberler 20.04.2020, 19:36
23-24-25-26 Nisan'da 31 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak
© AA

Yeni tip koronavirüsle mücadele

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Koronavirüs salgınının önüne geçmek için aldığımız tedbirlerin meyvelerini toplamaya başladık." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Salgının hızını engellemek için halen 239 mahalle, köy veya belde düzeyinde yerleşim yeri de karantina altında tutulmaktadır. Hastanelerimizde olağanüstü bir yoğunluk yaşanmıyor. Hastane yatak ve yoğun bakım konusundaki mevcut kapasitemizi güçlendiriyoruz. Yeşilköy ve Sancaktepe'deki her biri 1005'er yataklı iki kalıcı hastanemizin inşaatı şu anda hızla sürüyor. Milletimizin çok büyük bir bölümünün açıklanan tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik." dedi.

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması

Erdoğan, "Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasını tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz." şeklinde konuşarak "Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır." dedi.

Yorumlar (3)
Mehmet inci erentepe bld merkez 1 yıl önce
ALLAH gani gani rahmet eylesin inşAllah mekanı cennet olsun sevenlerine de sabrı cemil ihsan eylesin
Ramazan Gündoğdu emekli ih 1 yıl önce
Anneler hepsi değerlidir değeri daha büyük olanlarda vardır yetiştirdiği evlatlarla değeri ölçülür o da bu değerdedir Allah mekanını cennet etsin başkanımıza ve ailesine sabrı Cemil ihsan etsin
Süreyyamengi... 1 yıl önce
Lütfen kurallara uyun evde kalın nebala kul hakkına girmeyin.!!!
Görevlilerimiz elinden geleni yapiyor, bir faydamız yoksa yük olmuyalım...
Evde kalarak içindeki mücizeleri bul, pozitif ol...
Her şryde bir hikmet rahmet vardır...
RABBİM hayirla sonuçlandırsın inşaÂLLAH...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?